ADVERTISEMENT

ALL-WNY HISTORY (First teamers 1977-2014) 1977-1978: Valerie Mosley (Grover Cleveland), Mary Achraovitch (Kenmore East), Sharon Gross (Lancaster), Martha Brodzik (Sacred Heart), Kim Weinreber (West Seneca West).

1978-1979: Yvette Angel (Sacred Heart), Mary Achramovitch (Kenmore East), Nancy Gaden (Southwestern), Vicki Swanson (Cassadaga), Valerie Mosley (Grover Cleveland).

1979-1980: Missing.

1980-1981: Yvette Angel (Sacred Heart), Tracy Jackson (Hutch-Tech), Jane Jarzynski (Lake Shore), Nancy Schaefer (Clarence), Mary Wisniewski (Orchard Park).

1981-1982: Missing.

1982-1983 (Courier): Laura Hughes-11 (Franklinville), Kathy Sweet-11 (Clarence), Kathy Mackenzie-12 (Olean), April Siejka-12 (Niagara-Wheatfield), Betsy Hay-12 (Alden).

1983-1984: Missing

1984-1985: Deidra Baker (McKinley), Anne Marie Granville (Sacred Heart), Annette McKay (Newfane), Heidi Steckstor (West Seneca East), Heidi Vossler (Grand Island).

1985-1986: Beth Crossett (Lockport), Lalita Grant (McKinley), Kris Hanson (Pioneer), Molly Killeen (Sacred Heart), Michelle Missel (Starpoint).

1986-1987: Chris Baker (Newfane), Molly Killeen (Sacred Heart), Kris Hanson (Pioneer), Tania Koel (Lockport), Lynn Meusgeier (Williamsville South).

1987-1988: Mary DelSignore (Niagara Falls), Kris Hanson (Pioneer), Holly Hamilton (Sacred Heart), Dawn Mann (McKinley), Lori Pasceri (Lockport).

1988-1989: Kathy Carroll (Salamanca), Rachel Decker (Holy Angels), Beth Guiliani (Niagara-Wheatfield), Veronica Nowacki (Newfane), Lori Pasceri (Lockport).

1989-1990: Kathy Carroll (Salamanca), Rachel Decker (Holy Angels), Beth Guiliani (Niagara-Wheatfield), Dee Dee Mann (McKinley), Felice Mann (Burgard).

1990-1991: Dee Dee Mann (McKinley), Texlin Quinney (Sacred Heart), Anne Rudnicki (Holy Angels), Erica Rivers (Niagara Falls), Becky Wright (Newfane).

1991-1992: Cami Cipriani (Holy Angels), LaToya Crumpton (Hutch-Tech), Katie DelSignore (Lewiston-Porter), Texlin Quinney (Sacred Heart), Carrie White (Lockport).

1992-1993: LaToya Crumpton (Hutch-Tech), Gretchen Gegenfurtner (Sweet Home), Mary Grys (Holy Angels), Heather Rey (Lockport), Becky Wright (Newfane).

1993-1994: Annquienette Burkes (Mount Mercy), Lucy Kelley (Lockport), Shannon Ferretti (Amherst), Tenika Swanson (Lackawanna), Harmonee Williams (Pine Valley).

1994-1995: Lucy Kelley (Lockport), Amy King (Clymer), P.J. McTigue (Kenmore East), Nicole Merlo (Olean), Geraldine White (Lockport).

1995-1996: Nicole Georgi (Lake Shore), Sherry Laettner (Holy Angels), Tori Seibert (Sweet Home), Geraldine White (Lockport), Hollie Young (Starpoint).

1996-1997: Dana Fitchlee (Holy Angels), Meghan House (Lewiston-Porter), Anna Parker (Fredonia), Nikki Smith (Pine Valley), Angela Tylec (Niagara-Wheatfield).

1997-1998: Dana Fitchlee (Holy Angels), Meghan House (Lewiston-Porter), Katie Laettner (Lake Shore), Nikki Smith (Pine Valley), Angela Tylec (Niagara-Wheatfield).

1998-1999: Lindsey Brent (Williamsville East), Jen Feher (Depew), Katie MacFarlane (Clarence), Adrienne Roseti (Williamsville East), Angela Tylec (Niagara-Wheatfield).

1999-2000: Jen Feher (Depew), Katie MacFarlane (Clarence), Adrienne Roseti (Williamsville East), Eva Cunningham (Iroquois), Katie Paradise (East Aurora).

2000-2001: Allison Depp (Lockport), Lindsay Brent (Williamsville East), Eva Cunningham (Iroquois), Maria Atti (Kenmore East), Jamie Donnelly (Holy Angels).

2001-2002: Allison Depp (Lockport), Tiffany Walton (Nichols), Rachel Michalek (Sacred Heart), Jill Ratchuk (Mount Mercy), Rachel Pitkin (Kenmore East).

2002-2003: Rachel Michalek (Sacred Heart), Jill Ratchuk (Mount Mercy), Andrea Muszynski (Mount Mercy), Jamie Wolff (Nardin), Germany Jackson (Traditional).

2003-2004: Heather Turner (Mount Mercy), Jamie Wolff (Nardin), Shannon Scarselletta (Nichols), Mary Kate Wilson (Mount Mercy), Kourtney Troutman (Pine Valley).

2004-2005: Mary Kate Wilson (Mount Mercy), Kelly Regan (Nichols), Megan Macguire (Grand Island), Kelly Haslinger (Nardin), Carissa Ferrucci (Immaculata).

2005-2006: Joelle Connelly (Pioneer), Kendra Brim (Nardin), Elyse Monte (Sacred Heart), Sarah Houseknecht (Portville), Colleen Quinn (Immaculata).

2006-2007: Joelle Connelly (Pioneer), Erinne Cunningham (Jamestown), Sarah Soroka (East Aurora), Kacie Mills (Kenmore East), Kendra Brim (Nardin).

2007-2008: Joelle Connelly (Pioneer), Erinne Cunningham (Jamestown), Nikki Frederickson (Jamestown), Kaitlin Donahoe (Nichols), Sam Eimers (Ripley).

2008-2009: Erinne Cunningham (Jamestown), Kaitlin Donahoe (Nichols), Melissa Graham (Mount Mercy), Jenna Rickan (Kenmore West), Samantha Kopp (Franklinville).

2009-2010: Rachel Bantelman (Olean), Joelle Pollak (Kenmore East), Katie Purcell (Mount Mercy), Shaquita Smith (Amherst), Lea Sobieraski (Lockport).

2010-2011: Kallie Banker (Grand Island), Taylor Rooks-9 (Nichols), Reann Stilwell (St. Mary’s), Corrin Genovese (Williamsville North), Sarah Pawlak (Sacred Heart).

2011-2012: Kallie Banker (Grand Island), Marisa Guyton (Lockport), Katie Healy (Lancaster), Marah Maycock (Randolph), Emma Sobieraski (Lockport).

2012-2013: Cassie Oursler (Grand Island), Keyonte Edwards (Cardinal O’Hara), Leah McDonell (Cardinal O’Hara), Jontay Walton (Holy Angels), LaTrice Hall (Sacred Heart).

2013-2014: Jontay Walton (Cardinal O’Hara), Keyonte Edwards (Cardinal O’Hara), Chrisanna Green (Jamestown), Sarah Saba (Lancaster), Ciara Rosten (Maryvale), Mckenna Maycock (Randolph).