ADVERTISEMENT

area golf

International Junior Masters

at East Aurora CC (Par 71)

Second Round

Andres Gonzalez, BcaDlRio, Mx. 68-69-137

Javier Gonzalez, BcaDlRio, Mx. 71-72-143

Blake Gerber, Mesa, Ariz. 72-72-144

Nolan Ditcher, Randolph 74-71-145

Paul Edgar, Kitchener, Ont 68-78-146

Christian Chapman, Victor 76-70-146

Evan Santa, Edgewater 71-76-147

Matt Lemay, Waterloo, Ont. 77-70-147

Maxime Laoun, Montreal 72-76-148

Alec Miller, Pittsford 72-76-148

William Comeau, Quebec 73-75-148

Simon Uribe, Pereira, Colombia 73-76-149

Ben Reichert, East Amherst 73-76-149

Ivan Ramirez, Bucaraman, Colm. 74-75-149

Trevor Ranton, Waterloo, Ont. 74-75-149

Will Thomson, Pittsford 76-73-149

Luke Llaneras, Miami Sprgs., Fla. 77-72-149

Connor Raeman, Canandaigua 76-74-150

Dylan MacQueen, Wdstck., Ont. 77-73-150

Brandon Lacasse, Chtguay., Que. 72-79-151

Emilo Gonzalez, SMgldAlde, Mx. 74-77-151

Nick Hofland, Ancaster, Ont. 74-77-151

Rory Franssen, Inverness, Scot. 76-75-151

Greg Piper, Oakville, Ont. 77-74-151

Peyton Steigerwald, Penfield 72-80-152

Baker Stevenson, Hartland, Mich. 75-77-152

Spencer Dobbs, Whitby, Ont. 75-77-152

Colin Dubnik, Rochester 76-76-152

Jack Gianinny, Rochester 76-76-152

Owen Bates, Mississauga, Ont. 77-75-152

Diego Ovalle, Bogota, Colombia 74-79-153

David Hanes, Elma 78-75-153

Matthew Shoobley, Whitby, Ont. 72-82-154

Juan Pallach, Mexico City 80-74-154

Ryan Ahrens, Peterborough, Ont. 81-73-154

Alex Park, Vancouver 75-80-155

Eric Marshall, Ottawa 78-77-155

Brad Hildebrandt, Ancaster, Ont. 78-77-155

Sam Locke, Stonehaven, Scotland 78-77-155

Jack Simpson, Toronto 79-76-155

Sam Riemer, Canton, Mass. 79-76-155

Adam Patronik, Orchard Park 80-75-155

Gunnar Doyle, Pittsford 74-82-156

Gregory Sibick, Williamsville 75-81-156

Rodrigo Felix, Queretaro, Mexico 77-79-156

Wilson Lockwood, Jamestown 78-78-156

Marc-Olivier Plasse, Mrcr., Que. 80-77-157

Marc Holzhauer, Clarence Cntr. 75-83-158

Tyler Nagano, Toronto 78-80-158

Edward Kreienberg, Pittsford 79-80-159

Jaret Chipman, Nia. Falls, Ont. 80-79-159

Evan Gaesser, Kendall 76-84-160

Mackenzie Carter, Cobourg, Ont. 76-84-160

Ben Hager, Pittsford 77-83-160

Etienne Brault, Mercier, Que. 74-87-161

Nick West, Bethesda, Md. 78-83-161

Michael Lane, Fairport 84-77-161

Antonio Lopez, Mexico City 80-82-162

Matthew Contey, Mokena, Ill. 82-81-163

Cole Hague, Markham, Ont. 84-79-163

David Silvestro, Hamilton, Ont. 88-75-163

Marcello Verdolin, Lerma, Mex. 79-85-164

Andres Brictson, Merida, Mex. 84-80-164

Will Straub, Huntersville, N.C. 76-89-165

Mitch Feneziani, West Seneca 79-86-165

Anthony Muscato, Gibsonia, Pa. 80-86-166

Andrew Russ, Oakville, Ont. 87-80-167

Zachary Felder, East Aurora 82-86-168

Brad Belote, Lancaster 82-86-168

Jacob Glaz, Buffalo 84-84-168

Ian Spellane, Rochester 87-82-169

Paul Goszewski, Hamburg 84-86-170

Kevin Borowicz, Grand Island 89-81-170

Andrew Kempton, Clarence 81-90-171

Andrew Monahan, Buffalo 85-86-171

Carl Davidson, East Aurora 88-85-173

Will Tobola, Great Falls, Va. 86-88-174

Andrew LaCongo, Holland 96-101-197

F. Ramirez, Bucaraman, Colombia 75-WD

Scott Chambers, Pittsford DQ

BROOKFIELD: 2014 Ladies 2-Day Invitational — Overall net champions: Nancy Rehak-Donna Parker 66-67-133 (won in playoff); runners-up: Nancy Nappo-Karen Kelly 64-69-133. Rummy Flight: Barb Ritter-Ann Fonfara 66-70-136. Crazy Eights Flight: Barb DiMatteo-Lisa DiMatteo 70-67-137. Texas Hold ‘Em Flight: Nannette Rung-Kim Whipple 68-66-134.