Skip to primary navigation Skip to main content

Standings

Based on games reported to The Buffalo News.

Standings

Return to Standings Main Page

BASEBALL


Cornell Cup I: Baseball


School League All RF RA
City Honors8-011-18924
Hutch-Tech7-28-48032
da Vinci4-24-43240
Olmsted2-44-64076
McKinley2-72-73168



Cornell Cup II: Baseball


School League All RF RA
City Honors8-011-18924
Riverside7-19-19116
Burgard5-16-36144
Middle Early College6-26-37056
Buffalo Arts5-35-34329
Emerson4-44-53556
East2-62-63658
South Park2-72-81750
I-Prep/Grover1-51-52242



Monsignor Martin: Baseball


School League All RF RA
Canisius11-116-112828
St. Joe's9-112-311126
St. Francis8-48-79258
St. Mary's/Lanc.6-38-37348
Cardinal O'Hara5-75-845108
Bishop Timon-St. Jude3-93-1040103
Nichols3-104-1045106
Christian Central0-100-112892



ECIC I: Baseball


School League All RF RA
Orchard Park10-116-317555
Lancaster9-311-49749
Clarence7-37-56540
Williamsville South5-38-57870
Frontier5-66-76153
Sweet Home4-75-98187
Williamsville North4-77-87182
West Seneca West2-93-1158121
Jamestown1-101-1143125



ECIC II: Baseball


School League All RF RA
Hamburg8-110-39658
East Aurora10-211-311554
Springville9-211-411276
Iroquois8-38-48256
Starpoint7-412-59564
Williamsville South5-38-57870
Sweet Home4-75-98187
Depew3-84-104581
Williamsville East3-83-1082127
West Seneca East1-92-1162114
Amherst1-111-1348110



ECIC III: Baseball


School League All RF RA
East Aurora10-211-311554
Springville9-211-411276
Pioneer7-39-48659
Cheektowaga5-39-47145
Maryvale6-67-77077
Depew3-84-104581
Lake Shore3-94-116392
Amherst1-111-1348110



ECIC IV: Baseball


School League All RF RA
Eden10-210-37838
Tonawanda7-47-85575
Cleveland Hill6-49-510266
JFK6-48-710588
Holland5-66-98780
Alden3-63-86271
Lackawanna0-110-1121117



Niagara Frontier: Baseball


School League All RF RA
Lockport10-210-38168
Niagara Falls9-210-38747
Grand Island10-411-59062
Lew-Port5-65-77983
Kenmore East5-85-96889
Kenmore West4-87-10115126
Niagara-Wheatfield4-85-97477
North Tonawanda1-102-104595



Niagara-Orleans: Baseball


School League All RF RA
Albion10-014-115346
Hutch-Tech7-28-48032
Medina10-312-611767
Akron7-57-68466
Roy-Hart6-56-67660
Newfane5-76-97869
CSAT4-84-93873
Barker3-73-835101
Wilson1-121-1341163



CCAA I: Baseball


School League All RF RA
Gowanda6-010-211655
Dunkirk1-12-21537
Falconer1-12-22229
Allegany-Limestone0-20-3620



CCAA II: Baseball


School League All RF RA
Cassadaga Valley0-04-14225
Silver Creek0-30-31526



CCAA III: Baseball


School League All RF RA
Westfield0-02-1109
Maple Grove0-31-63160



CCAA IV: Baseball


School League All RF RA
Ellicottville4-36-46973
Sherman0-00-114



Cornell Cup: Baseball


School League All RF RA
City Honors8-011-18924
Riverside7-19-19116
Burgard5-16-36144
Hutch-Tech7-28-48032
Middle Early College6-26-37056
da Vinci4-24-43240
Buffalo Arts5-35-34329
Emerson4-44-53556
Lafayette2-42-41937
Olmsted2-44-64076
East2-62-63658
McKinley2-72-73168
South Park2-72-81750
I-Prep/Grover1-51-52242
Bennett0-80-81377



CCAA West 2: Baseball


School League All RF RA
Brocton0-02-11317
Cassadaga Valley0-04-14225
Chautauqua Lake0-01-11822
Clymer0-00-1810
Panama0-00-000
Sherman0-00-114
Westfield0-02-1109



CCAA West 1: Baseball


School League All RF RA
Fredonia8-014-113638
Frewsburg2-14-23418
Dunkirk1-12-21537
Falconer1-12-22229
Panama0-00-000
Westfield0-02-1109
Cattaraugus/Little Valley1-41-41337
West Valley1-51-63471
Maple Grove0-31-63160
Silver Creek0-30-31526
Southwestern0-31-51450



CCAA East 2: Baseball


School League All RF RA
Pine Valley6-06-24823
North Collins4-29-310463
Ellicottville4-36-46973
Falconer1-12-22229
Franklinville2-44-66593
Cattaraugus/Little Valley1-41-41337
West Valley1-51-63471
Silver Creek0-30-31526
Southwestern0-31-51450



CCAA East 1: Baseball


School League All RF RA
Gowanda6-010-211655
Portville3-34-45345
Dunkirk1-12-21537
Falconer1-12-22229
Olean1-13-23617
Salamanca0-11-21335
Allegany-Limestone0-20-3620
Maple Grove0-31-63160
Randolph0-30-41144
Silver Creek0-30-31526



BASEBALL


Wednesday, December 31st, 1969

ECIC III
  • Springville at Lake Shore, 4:30 p.m.

Thursday, March 20th, 2014

Niagara Frontier
  • Grand Island at Kenmore East

Tuesday, April 1st, 2014

Nonleague
  • Niagara Falls 1, Frontier 0
  • North Collins 6, Lake Shore 3
  • V-Batavia 10, Medina 2

Thursday, April 3rd, 2014

Nonleague
  • Orchard Park 15, Gowanda 4
  • St. Mary's/Lanc. 4, Newfane 3
  • Williamsville South 6, Medina 1
Lew-Port Tournament
  • Starpoint 5, Depew 0
  • Wilson vs. Lew-Port at Lew-Port

Monday, April 7th, 2014

ECIC I
  • Williamsville North at Lancaster, 4:45 p.m.
  • Orchard Park at Frontier, 5 p.m.
  • Clarence at Jamestown, 5 p.m.
ECIC II
  • Sweet Home at West Seneca East, 4:30 p.m.
  • Williamsville South at Williamsville East, 4:30 p.m.
ECIC III
  • Cheektowaga at Amherst, 4:45 p.m.
  • Springville at Depew, 5 p.m.
  • East Aurora at Lake Shore, 5 p.m.
  • Maryvale at Pioneer, 5 p.m.
ECIC IV
  • Holland at Alden, 4:30 p.m.
  • Lackawanna at Eden, 4:30 p.m.
  • Tonawanda at JFK, 4:30 p.m.
Niagara Frontier
  • Grand Island at Kenmore West, 4:45 p.m.
  • North Tonawanda at Lew-Port, 4:45 p.m.
  • Niagara Falls at Lockport, 4:45 p.m.
  • Kenmore East at Niagara-Wheatfield, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • Akron at Barker, 4:45 p.m.
  • Newfane at CSAT, 4:45 p.m.
  • Roy-Hart at Medina, 4:45 p.m.
  • Albion at Wilson, 4:45 p.m.
CCAA I
  • Gowanda at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
  • Dunkirk at Falconer, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Panama at Brocton, 4:30 p.m.
  • Pine Valley at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
  • Clymer at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
  • Cassadaga Valley at Maple Grove, 4:30 p.m.
  • V-Wellsville at Olean, 4:30 p.m.
  • Fredonia at Silver Creek, 4:30 p.m.
  • Frewsburg at Southwestern, 4:30 p.m.
  • Salamanca at Walsh, 4:30 p.m.
  • Sherman at Westfield, 4:30 p.m.
  • West Valley at Franklinville, 5 p.m.
  • Iroquois at Hamburg, 5 p.m.

Tuesday, April 8th, 2014

ECIC III
  • Springville at Pioneer, 5 p.m.
CCAA II
  • Cassadaga Valley at Silver Creek, 4:30 p.m.
CCAA III
  • Westfield at Maple Grove, 4:30 p.m.
CCAA IV
  • Sherman at Ellicottville, 5 p.m.
Nonleague
  • Holland at Franklinville, 4:30 p.m.
  • Amherst at Grand Island, 4:30 p.m.
  • Westfield at Maple Grove, 4:30 p.m.
  • Canisius at Williamsville South, 4:30 p.m.
  • North Tonawanda at Wilson, 4:30 p.m.
  • West Seneca West at Williamsville East, 5 p.m.

Thursday, April 10th, 2014

Niagara Frontier
  • Grand Island 10, Kenmore West 2
CCAA East 2
  • Pine Valley 3, Cattaraugus/Little Valley 1

Friday, April 11th, 2014

ECIC I
  • Frontier at Clarence, 4:15 p.m.
ECIC III
  • East Aurora 15, Cheektowaga 4
ECIC IV
  • Alden at Cleveland Hill, 4:30 p.m.
Niagara-Orleans
  • CSAT at Albion, 4:45 p.m.
  • Medina 4, Newfane 2
  • Akron at Roy-Hart, 4:45 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 17, Franklinville 1
Nonleague
  • V-Alexander at Barker, 3:30 p.m.
  • Fredonia at Hamburg, 4 p.m.
  • Kenmore West 7, Tonawanda 6
  • Dunkirk at Olean, 4:30 p.m.
  • Cattaraugus/Little Valley at Salamanca, 4:30 p.m.

Saturday, April 12th, 2014

Monsignor Martin
  • Nichols 14, Bishop Timon-St. Jude 0
  • Nichols 5, Bishop Timon-St. Jude 3

Monday, April 14th, 2014

Niagara-Orleans
  • Albion 18, Wilson 1
CCAA East 2
  • West Valley at Cattaraugus/Little Valley, 1 p.m.
Nonleague
  • Lancaster at Niagara-Wheatfield, 1 p.m.
  • Brocton at Silver Creek, 1 p.m.
  • Lockport at Clarence, 10:30 a.m.
  • Cheektowaga 4, JFK 3
  • Akron at East Aurora, 2 p.m.
  • Franklinville 6, Hinsdale 5
  • Dunkirk at Allegany-Limestone, 4 p.m.
  • Pine Valley at Falconer, 4:30 p.m.
  • Depew at Newfane, 4:30 p.m.
  • Hamburg at Kenmore West, noon
  • Starpoint at Medina, noon
  • Cleveland Hill at Roy-Hart, noon
  • Fredonia 3, Springville 2

Tuesday, April 15th, 2014

Niagara-Orleans
  • Roy-Hart at Wilson, 4:45 p.m.
Nonleague
  • Silver Creek at Cattaraugus/Little Valley, 1 p.m.
  • Olean at Fredonia, 1 p.m.
  • Niagara-Wheatfield at Starpoint, 1 p.m.
  • Lancaster at Cheektowaga, 11 a.m.
  • Sweet Home at Grand Island, 11 a.m.
  • Bishop Timon-St. Jude at West Seneca West, 11 a.m.
  • Brocton at Falconer, 4 p.m.
  • Newfane vs. CSAT at Brighton 2, 4:45 p.m.
  • Depew at Albion, noon
  • Olmsted at Cleveland Hill, noon
  • Tonawanda at Springville, noon

Wednesday, April 16th, 2014

CCAA East 2
  • Falconer at Pine Valley, 4:30 p.m.
Nonleague
  • West Seneca East at West Seneca West, 11 a.m.
  • Nichols at Kenmore West, 4:15 p.m.
  • Cleveland Hill at Akron, 4:30 p.m.
  • West Valley at Chautauqua Lake, noon
  • Clarence at Lockport, noon

Thursday, April 17th, 2014

Niagara-Orleans
  • Akron 14, Barker 0
  • Medina 7, CSAT 3
  • Newfane 3, Wilson 1
Nonleague
  • Falconer at Cattaraugus/Little Valley, 1 p.m.
  • Silver Creek at Chautauqua Lake, 1 p.m.
  • West Seneca East at Maryvale, 11 a.m.
  • Alden at Albion, 2 p.m.
  • Port Allegany (Pa.) at Portville, 2 p.m.
  • Lancaster at Lew-Port, noon

Friday, April 18th, 2014

Nonleague
  • Kenmore West 12, Amherst 3
  • Cheektowaga 8, Alden 0
  • Cleveland Hill at Maryvale, 2:30 p.m.
  • Lockport at Lancaster, noon
  • Grand Island at Maryvale, noon

Saturday, April 19th, 2014

Niagara-Orleans
  • Barker at Albion, noon

Monday, April 21st, 2014

Monsignor Martin
  • Canisius 9, Cardinal O'Hara 0
ECIC I
  • Orchard Park 9, Frontier 1
  • Clarence at Jamestown, 5 p.m.
ECIC III
  • Springville 19, Pioneer 11
Niagara Frontier
  • Lew-Port 1, Grand Island 0
  • Lockport 10, North Tonawanda 2
  • Niagara Falls 7, Niagara-Wheatfield 6
Niagara-Orleans
  • Roy-Hart 4, Newfane 1
  • Barker 2, CSAT 0
  • Albion 7, Medina 5
  • Akron 12, Wilson 1
  • Hutch-Tech 15, Roy-Hart 3
CCAA East 2
  • Franklinville at Pine Valley, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Brocton at Sherman, 4:30 p.m.
Nonleague
  • North Collins at Dunkirk, 10 a.m.
  • Cheektowaga 9, Tonawanda 4
  • St. Joe's 3, Clarence 1
  • Nichols 6, Kenmore West 4
  • Depew at Lancaster, 4:30 p.m.
  • St. Mary's/Lanc. 10, Sweet Home 5

Tuesday, April 22nd, 2014

ECIC I
  • Lancaster 16, West Seneca West 9
  • Williamsville South at Clarence, 4:30 p.m.
  • Williamsville North 10, Jamestown 8
ECIC II
  • Williamsville East at Starpoint, 4:45 p.m.
  • West Seneca East at Hamburg, 5 p.m.
ECIC III
  • Cheektowaga at Depew, 4 p.m.
  • Amherst at Maryvale, 5 p.m
ECIC IV
  • Alden at JFK, 4:30 p.m.
  • Eden at Tonawanda, 4:30 p.m.
Niagara Frontier
  • Lockport at Grand Island, 4:45 p.m.
  • Kenmore East at Niagara-Wheatfield, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • Barker at Newfane, 3 p.m.
CCAA West 1
  • Falconer 8, Silver Creek 7
  • Frewsburg 8, Southwestern 2
Nonleague
  • Salamanca at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
  • Holland at East Aurora, 4:30 p.m.
  • Canisius at Frontier, 4:30 p.m.
  • Silver Creek at North Collins, 4:30 p.m.

Wednesday, April 23rd, 2014

Monsignor Martin
  • St. Francis at Bishop Timon-St. Jude
  • St. Mary's/Lanc. at Christian Central
  • St. Joe's 13, Cardinal O'Hara 0
ECIC I
  • Williamsville North 2, Frontier 1
  • Orchard Park 10, West Seneca West 0
ECIC II
  • Starpoint 9, Williamsville South 2
  • Sweet Home at West Seneca East, 4:30 p.m.
ECIC IV
  • JFK at Alden, 4:30 p.m.
  • Lackawanna at Cleveland Hill, 4:30 p.m.
  • Holland at Eden, 4:30 p.m.
Niagara Frontier
  • North Tonawanda at Kenmore East, 4:45 p.m.
  • Lew-Port at Lockport, 4:45 p.m.
  • Niagara Falls 8, Grand Island 3
Niagara-Orleans
  • Roy-Hart at Albion, 4:45 p.m.
  • Medina at Barker, 4:45 p.m.
  • Wilson at CSAT, 4:45 p.m.
CCAA West 2
  • Sherman at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
  • Cassadaga Valley at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 7, Southwestern 2
  • Dunkirk 8, Frewsburg 4
  • Silver Creek at Maple Grove, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Ellicottville at North Collins, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Allegany-Limestone at Olean, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Westfield at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda 9, Randolph 2
  • Portville at Salamanca, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Cattaraugus/Little Valley at West Valley, 4:30 p.m.

Thursday, April 24th, 2014

Monsignor Martin
  • St. Joe's 18, Cardinal O'Hara 2
  • St. Mary's/Lanc. 11, Christian Central 1
  • Canisius 12, Nichols 0
ECIC I
  • Williamsville North 11, Clarence 10
  • Sweet Home 10, West Seneca West 2
  • Orchard Park 23, Jamestown 2
ECIC II
  • Williamsville East 12, Williamsville South 5
  • Depew 5, Amherst 0
  • Iroquois 15, West Seneca East 3
ECIC III
  • Springville 11, Maryvale 5
ECIC IV
  • JFK 11, Lackawanna 1
  • Eden 3, Tonawanda 1
Niagara Frontier
  • Niagara Falls 14, Kenmore East 5
  • Niagara-Wheatfield 9, Lew-Port 4
  • Lockport 5, Kenmore West 0
  • Grand Island 5, North Tonawanda 3
Niagara-Orleans
  • CSAT 8, Newfane 7
  • Medina 12, Barker 2
  • Roy-Hart 11, Wilson 4
Cornell Cup
  • I-Prep/Grover 6, Bennett 3
  • Middle Early College 10, East 9
  • City Honors 8, Lafayette 0
  • da Vinci 6, McKinley 2
  • Hutch-Tech 10, South Park 0
CCAA East 1
  • Dunkirk at Falconer, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Ellicottville 14, North Collins 3
CCAA West 1
  • Westfield at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Silver Creek at Southwestern, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Cattaraugus/Little Valley 10, West Valley 5
Nonleague
  • Olmsted 3, Maritime Charter 0
  • Clymer at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
  • Holland 28, Franklinville 6
  • Allegany-Limestone at Olean, 4:30 p.m.

Friday, April 25th, 2014

Monsignor Martin
  • Canisius 10, Nichols 1
ECIC I
  • Orchard Park 7, Lancaster 4
  • Clarence 8, West Seneca West 7
  • Frontier at Jamestown, 5 p.m.
ECIC II
  • Starpoint 2, Sweet Home 1
  • Williamsville East 9, West Seneca East 3
ECIC III
  • East Aurora at Springville, 4:30 p.m.
  • Pioneer 6, Cheektowaga 5
  • Lake Shore 13, Amherst 5
  • Maryvale 8, Depew 4
ECIC IV
  • Alden 26, Lackawanna 1
  • Tonawanda 8, Cleveland Hill 3
Niagara Frontier
  • Grand Island 14, Lockport 3
  • Niagara-Wheatfield 13, North Tonawanda 4
Niagara-Orleans
  • Akron 6, CSAT 2
  • Medina 18, Wilson 0
  • Albion 17, Newfane 10
  • Roy-Hart 19, Barker 3
CCAA East 2
  • West Valley at Pine Valley, 4 p.m.
CCAA East 1
  • Salamanca at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Chautauqua Lake at Brocton, 4:30 p.m.
  • Panama at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Maple Grove at Dunkirk, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Ellicottville 10, Franklinville 5
CCAA East 1
  • Gowanda 8, Olean 7
  • Portville 12, Randolph 4
CCAA West 2
  • Clymer at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Frewsburg at Falconer, 7:30 p.m.
Nonleague
  • Hutch-Tech at Kenmore East, 4:45 p.m.
  • Hamburg 12, Williamsville South 5

Saturday, April 26th, 2014

ECIC II
  • East Aurora 8, Springville 2
  • Starpoint at Williamsville East, 11 a.m.
  • Hamburg 5, Iroquois 1
ECIC IV
  • Tonawanda at JFK, 10 a.m.
  • Alden at Cleveland Hill, 12 p.m.
Niagara Frontier
  • Kenmore West at Kenmore East, 2 p.m.
Niagara-Orleans
  • Roy-Hart at Albion, 12 p.m.
  • Barker at Newfane, 12 p.m.
CCAA West 2
  • Panama vs. Brocton at Diethrick Park, 10 a.m.
Nonleague
  • Dunkirk 7, Maple Grove 6
  • V-Greece-Arcadia at Clarence, 12:30 p.m.
  • Randolph vs. Chautauqua Lake at Diethrick Park, 4 p.m.
  • Gowanda 22, Southwestern 2

Sunday, April 27th, 2014

Niagara Frontier
  • Kenmore West 8, Kenmore East 6

Monday, April 28th, 2014

Monsignor Martin
  • Bishop Timon-St. Jude 10, Cardinal O'Hara 9
  • Nichols at Christian Central, 4:30 p.m.
  • St. Mary's/Lanc. 5, St. Francis 3
  • St. Joe's 9, Canisius 5
ECIC I
  • Lancaster 9, Frontier 3
  • Clarence at Orchard Park, 5 p.m.
ECIC II
  • Williamsville East at Hamburg, 5 p.m.
  • Iroquois 5, Starpoint 3
ECIC III
  • East Aurora at Pioneer, 4:30 p.m.
  • Springville at Amherst, 4:45 p.m.
  • Maryvale at Cheektowaga, 5 p.m.
  • Lake Shore 4, Depew 3
ECIC IV
  • Cleveland Hill 3, Holland 2
  • Tonawanda 4, Lackawanna 0
  • Eden 7, Alden 1
Niagara Frontier
  • Grand Island 7, Kenmore East 6
  • Lew-Port 23, Kenmore West 7
  • North Tonawanda at Niagara Falls, 4:45 p.m.
  • Lockport at Niagara-Wheatfield, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • Medina 4, Akron 1
  • Roy-Hart at CSAT, 4:45 p.m.
CCAA East 2
  • Ellicottville at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Brocton at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Silver Creek at Dunkirk, 4:30 p.m.
  • Silver Creek at Dunkirk, 4:30 p.m.
  • Maple Grove at Falconer, 4:30 p.m.
  • Frewsburg at Fredonia, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda 11, Allegany-Limestone 4
  • Portville at Olean, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Sherman at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins at Pine Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Salamanca at Randolph, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Cassadaga Valley at Westfield, 4:30 p.m.
Nonleague
  • V-Kendall at Barker, 4:30 p.m.
  • Sweet Home at Williamsville East, 4:30 p.m.
  • V-Aquinas at Albion, 4:45 p.m.
  • West Seneca East 13, JFK 12
  • Williamsville North 9, West Seneca West 5

Tuesday, April 29th, 2014

Nonleague
  • Franklinville 8, Archbishop Walsh 7

Wednesday, April 30th, 2014

ECIC I
  • Lancaster at Clarence, 4:45 p.m.
  • Orchard Park at Williamsville North, 4:45 p.m.
ECIC II
  • Starpoint at West Seneca East, 4:30 p.m.
  • Hamburg at Sweet Home, 5 p.m.
ECIC III
  • Springville at Cheektowaga, 4:30 p.m.
  • Pioneer at Depew, 5 p.m.
  • Amherst at East Aurora, 5 p.m.
  • Maryvale at Lake Shore, 5 p.m.
ECIC IV
  • JFK at Cleveland Hill, 4:30 p.m.
  • Lackawanna at Holland, 4:30 p.m.
  • Alden at Tonawanda, 4:30 p.m.
Niagara Frontier
  • North Tonawanda at Kenmore West, 4:45 p.m.
  • Niagara Falls at Lew-Port, 4:45 p.m.
  • Kenmore East at Lockport, 4:45 p.m.
  • Grand Island at Niagara-Wheatfield, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • Albion at Akron, 4:45 p.m.
  • Newfane at Barker, 4:45 p.m.
  • CSAT at Medina, 4:45 p.m.
  • Wilson at Roy-Hart, 4:45 p.m.
CCAA East 1
  • Randolph at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Chautauqua Lake at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Cattaraugus/Little Valley at Franklinville, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia at Maple Grove, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Brocton at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Olean at Salamanca, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Westfield at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Falconer at Silver Creek, 4:30 p.m.
  • Dunkirk at Southwestern, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Williamsville South at Iroquois, 4:45 p.m.

Thursday, May 1st, 2014

ECIC I
  • Lancaster 7, Jamestown 0
  • Frontier at Clarence, 5:45 p.m.
ECIC II
  • Williamsville East at Sweet Home, 4:30 p.m.
ECIC III
  • East Aurora 8, Cheektowaga 6
  • Springville 6, Lake Shore 1
  • Pioneer 10, Amherst 1
ECIC IV
  • Eden at Cleveland Hill, 5 p.m.
  • Alden at JFK, ppd
  • Alden at JFK, ppd
Niagara Frontier
  • Grand Island 8, Kenmore West 2
  • Niagara-Wheatfield at Kenmore East, 4:45 p.m.
  • Lockport at Niagara Falls, 4:45 p.m.
  • Lew-Port at North Tonawanda, ppd
Niagara-Orleans
  • Roy-Hart 15, Wilson 2
  • Albion at Barker, ppd
CCAA West 2
  • Westfield at Brocton, 4:30 p.m.
  • Chautauqua Lake at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Pine Valley 6, Ellicottville 2
  • Franklinville 10, West Valley 0
CCAA East 1
  • Gowanda 9, Portville 0
Nonleague
  • Orchard Park 6, Hamburg 3
  • Clymer at Falconer, ppd

Friday, May 2nd, 2014

Cornell Cup I
  • City Honors 6, McKinley 0
  • City Honors 11, McKinley 1
Cornell Cup II
  • Middle Early College 2, Buffalo Arts 1
  • Middle Early College 6, Buffalo Arts 4
  • East 4, I-Prep/Grover 3
  • Riverside 10, Emerson 0
  • East 6, I-Prep/Grover 1
  • Riverside 11, Emerson 4
Monsignor Martin
  • Canisius 7, Christian Central 1
  • St. Francis 10, Nichols 3
ECIC I
  • Clarence 7, Williamsville North 2
  • Jamestown at Orchard Park, 5 p.m.
  • Frontier 11, West Seneca West 3
ECIC II
  • Sweet Home 5, Iroquois 2
  • Starpoint 4, Williamsville East 3
  • Williamsville South 5, West Seneca East 4
ECIC III
  • Depew 5, Amherst 4
  • Pioneer 9, Lake Shore 2
  • Springville 5, Maryvale 4
ECIC IV
  • Eden 2, Cleveland Hill 1
  • Tonawanda at Holland, 4:30 p.m.
  • Lackawanna at JFK, 4:30 p.m.
  • Tonawanda at Holland, 6 p.m.
Niagara Frontier
  • Kenmore East 5, North Tonawanda 1
  • Lockport 10, Lew-Port 9
  • Grand Island at Niagara-Wheatfield, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • Medina 6, Akron 4
  • CSAT 3, Roy-Hart 1
  • Newfane 13, Wilson 6
Cornell Cup
  • South Park 2, Lafayette 0
  • Lafayette 2, South Park 1
  • Hutch-Tech 14, Olmsted 1
CCAA East 1
  • Randolph at Olean, 3 p.,m.
CCAA West 1
  • Falconer at Dunkirk, 4:30 p.m.
  • Fredonia 9, Silver Creek 6
CCAA West 2
  • Chautauqua Lake at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Cattaraugus/Little Valley at Pine Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Portville 5, Allegany-Limestone 2
CCAA West 2
  • Cassadaga Valley at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Maple Grove at Southwestern, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Randolph at Olean, 5:15 p.m.
Nonleague
  • Gowanda at North Collins, 4:30 p.m.
  • Ellicottville at Walsh, 4:30 p.m.

Saturday, May 3rd, 2014

ECIC I
  • Clarence 12, Frontier 2
  • West Seneca West at Jamestown, 5 p.m.
ECIC II
  • Starpoint 15, Williamsville East 7
  • Sweet Home at Iroquois, 3 p.,m.
Niagara Frontier
  • Niagara Falls 15, Lew-Port 0
  • Kenmore West 14, North Tonawanda 2
Niagara-Orleans
  • Medina 5, CSAT 0
  • Albion 8, Roy-Hart 3
  • Newfane at Barker, 4 p.m.
CCAA West 2
  • Chautauqua Lake at Clymer, 2 p.m.
CCAA West 1
  • Southwestern at Dunkirk, 3 p.,m.
  • Maple Grove at Fredonia, 4 p.m.
Nonleague
  • Starpoint at North Tonawanda, 10 a.m.
  • Ellicottville at Allegany-Limestone, 2 p.m.
  • West Seneca East at Williamsville South, 2 p.m.
  • Canisius at Orchard Park, 3:30 p.m.
  • Ellicottville at Allegany-Limestone, 4:15 p.m.

Sunday, May 4th, 2014

Monsignor Martin
  • St. Joe's 3, Bishop Timon-St. Jude 1
ECIC I
  • Clarence 3, Lancaster 1
Cornell Cup
  • City Honors 3, Hutch-Tech 1

Monday, May 5th, 2014

Cornell Cup I
  • City Honors 13, Olmsted 5
  • da Vinci 4, Hutch-Tech 3
Cornell Cup II
  • Riverside 16, East 1
  • Burgard 4, I-Prep/Grover 2
  • Burgard 8, I-Prep/Grover 1
Monsignor Martin
  • Canisius 9, Christian Central 1
  • St. Francis 12, Nichols 0
  • Cardinal O'Hara 7, St. Mary's/Lanc. 4
ECIC I
  • Lancaster 5, Williamsville North 0
  • Clarence 12, Jamestown 2
  • Orchard Park 5, Frontier 4
ECIC II
  • Williamsville South 7, Williamsville East 5
  • Hamburg 12, Iroquois 3
  • West Seneca East 6, Sweet Home 5
ECIC III
  • Springville 11, Depew 7
  • Cheektowaga 4, Amherst 2
  • East Aurora 12, Lake Shore 1
  • Pioneer 7, Maryvale 2
  • Springville 7, Depew 1
ECIC IV
  • Eden 12, Lackawanna 0
  • Holland 8, Alden 7
  • Tonawanda 3, JFK 2
  • Eden 3, Lackawanna 2
Niagara Frontier
  • Niagara Falls 10, Kenmore West 1
  • Lew-Port 7, Kenmore East 6
  • Lockport 3, Grand Island 2
  • Niagara-Wheatfield 7, North Tonawanda 6
Niagara-Orleans
  • Akron 17, Barker 4
  • Albion 18, Wilson 8
  • Newfane 5, CSAT 0
  • Roy-Hart 10, Medina 3
Cornell Cup
  • Emerson 11, Bennett 6
CCAA East 1
  • Olean at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Brocton at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
  • Panama at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 21, Dunkirk 0
CCAA East 2
  • Franklinville 14, Cattaraugus/Little Valley 0
CCAA West 1
  • Frewsburg 7, Maple Grove 3
CCAA East 2
  • Pine Valley 13, Ellicottville 4
CCAA East 1
  • Portville 11, Salamanca 2
CCAA West 1
  • Falconer at Southwestern, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 11, West Valley 9
CCAA West 2
  • Chautauqua Lake at Westfield, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda 19, Randolph 3

Tuesday, May 6th, 2014

Cornell Cup I
  • McKinley 6, Olmsted 0
  • Olmsted 8, McKinley 1
Cornell Cup II
  • City Honors 7, South Park 0
  • Middle Early College 7, Emerson 3
  • City Honors 7, South Park 0
  • Middle Early College 9, Emerson 1
Monsignor Martin
  • Cardinal O'Hara 6, Christian Central 5
  • St. Mary's/Lanc. 11, Nichols 3
ECIC I
  • Williamsville South at Clarence, 4:30 p.m.
  • Lancaster 9, Williamsville North 1
  • Frontier 15, Jamestown 5
ECIC II
  • Hamburg 14, West Seneca East 5
  • Iroquois 6, Williamsville East 1
ECIC III
  • Cheektowaga 10, Depew 0
  • Maryvale 8, Lake Shore 3
ECIC IV
  • Alden 9, Cleveland Hill 5
  • Cleveland Hill 4, Eden 3
Niagara Frontier
  • Kenmore East 2, Niagara-Wheatfield 1
  • Kenmore East 5, Niagara-Wheatfield 3
  • Lew-Port at North Tonawanda, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • Albion 13, Barker 0
  • Wilson 7, CSAT 2
  • Akron 3, Newfane 2
Cornell Cup
  • Hutch-Tech 3, da Vinci 0
CCAA West 2
  • Sherman at Westfield, 3:30 p.m.
CCAA West 1
  • Southwestern at Frewsburg, 4:25 p.m.
CCAA West 2
  • Cassadaga Valley at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 12, Maple Grove 5
CCAA West 2
  • Brocton at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Olean at Salamanca, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Dunkirk at Silver Creek, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Pine Valley 3, West Valley 1
CCAA West 2
  • Sherman at Westfield, 5 p.m.
Nonleague
  • Kenmore West 19, Tonawanda 1
  • East Aurora 12, Holland 3

Wednesday, May 7th, 2014

Monsignor Martin
  • Canisius 14, Bishop Timon-St. Jude 2
  • Cardinal O'Hara 9, Christian Central 8
ECIC I
  • Lancaster 9, West Seneca West 3
  • Williamsville North 3, Jamestown 2
ECIC II
  • Sweet Home 11, Williamsville East 9
  • Hamburg 6, Starpoint 0
  • Iroquois 11, West Seneca East 2
ECIC III
  • Maryvale 13, Amherst 0
  • East Aurora 8, Depew 4
  • Cheektowaga 3, Lake Shore 2
  • Maryvale 8, Amherst 6
  • Springville 8, Pioneer 4
ECIC IV
  • Holland 5, JFK 4
  • Cleveland Hill 9, Alden 2
  • Eden 10, Tonawanda 0
  • JFK 7, Holland 5
Niagara Frontier
  • Grand Island 8, Lew-Port 7
  • Niagara Falls 1, Niagara-Wheatfield 0
  • Lockport 9, North Tonawanda 2
Niagara-Orleans
  • Barker 13, Wilson 0
  • Albion 19, CSAT 2
  • Medina 7, Newfane 2
  • Roy-Hart 7, Akron 4
Cornell Cup
  • Riverside 10, Bennett 0
  • Riverside 14, Bennett 2
  • Buffalo Arts 13, East 7
  • Buffalo Arts 3, East 1
  • Lafayette 9, McKinley 9
  • Lafayette 4, McKinley 3
CCAA West 2
  • Sherman at Brocton, 4:30 p.m.
  • Cassadaga Valley at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
  • Westfield at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 11, Falconer 5
  • Silver Creek at Frewsburg, 4:30 p.m.
  • Southwestern at Maple Grove, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Orchard Park 10, St. Francis 3

Thursday, May 8th, 2014

Monsignor Martin
  • Canisius 12, Bishop Timon-St. Jude 3
  • St. Francis 5, St. Joe's 1
ECIC I
  • Orchard Park 6, Williamsville North 1
  • Frontier 3, Clarence 0
  • Jamestown 10, West Seneca West 5
ECIC II
  • Sweet Home 8, Williamsville East 1
  • Iroquois 6, Williamsville South 5
ECIC III
  • Depew at Cheektowaga, 4:30 p.m.
  • East Aurora 4, Maryvale 1
ECIC IV
  • Tonawanda 5, Alden 0
  • Eden 9, JFK 0
Niagara Frontier
  • Niagara Falls 5, Grand Island 0
  • Lew-Port 9, Lockport 8
  • Niagara-Wheatfield 11, Kenmore West 8
  • Kenmore East 4, North Tonawanda 2
Niagara-Orleans
  • CSAT 6, Barker 0
CCAA West 2
  • Panama at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
  • Sherman at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins at Franklinville, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda at Olean, 4:30 p.m.
  • Portville at Randolph, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • West Valley 12, Ellicottville 10
Nonleague
  • Pioneer 10, Holland 8
  • Frewsburg 10, Pine Valley 3

Friday, May 9th, 2014

Monsignor Martin
  • Cardinal O'Hara at Christian Central, 4:30 p.m.
  • St. Mary's/Lanc. 9, Nichols 3
ECIC I
  • Lancaster 8, Jamestown 1
  • Orchard Park 9, West Seneca West 3
  • Frontier at Williamsville North, 5 p.m.
ECIC II
  • Williamsville South at Starpoint, 4:45 p.m.
  • Hamburg 8, West Seneca East 5
  • Iroquois 17, Williamsville East 16
ECIC III
  • Springville 13, Lake Shore 7
  • Pioneer at Amherst, 5 p.m.
  • East Aurora 15, Maryvale 1
ECIC IV
  • Cleveland Hill 17, Lackawanna 2
  • Holland at Tonawanda, 4:30 p.m.
  • Cleveland Hill at Lackawanna, 6 p.m.
Niagara Frontier
  • Grand Island at Niagara-Wheatfield, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • Akron 11, Wilson 1
  • Albion 11, Medina 3
  • Roy-Hart at Newfane, 4:45 p.m.
CCAA West 1
  • Frewsburg at Dunkirk, 4 p.m.
CCAA West 2
  • Panama at Brocton, 4:30 p.m.
  • Clymer at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins at Ellicottville, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 9, Southwestern 1
CCAA East 1
  • Olean 4, Portville 2
  • Randolph at Salamanca, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Chautauqua Lake at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Maple Grove at Silver Creek, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Franklinville at Walsh, 4:30 p.m.

Saturday, May 10th, 2014

ECIC I
  • Orchard Park 16, Jamestown 2
ECIC II
  • Sweet Home at West Seneca East, 11 a.m.
ECIC III
  • East Aurora at Lake Shore, 12 p.m.
ECIC IV
  • JFK 5, Alden 1
  • Alden at JFK, 3:30 p.m.
Niagara Frontier
  • Lockport 6, Kenmore East 4
Cornell Cup
  • Hutch-Tech 6, South Park 3
Nonleague
  • Fredonia 21, Williamsville East 4

Monday, May 12th, 2014

Monsignor Martin
  • St. Joe's 8, Christian Central 2
  • Cardinal O'Hara 2, Nichols 0
  • Canisius 5, St. Francis 2
  • St. Mary's/Lanc. 8, Bishop Timon-St. Jude 3
ECIC I
  • Orchard Park 7, Lancaster 6
  • Frontier 6, Jamestown 1
  • Clarence 6, West Seneca West 1
ECIC II
  • Williamsville South 12, Hamburg 5
  • Starpoint 11, Sweet Home 10
  • Williamsville East 7, West Seneca East 6
ECIC III
  • East Aurora 12, Springville 11
  • Amherst 6, Lake Shore 3
  • Maryvale 5, Depew 0
  • Cheektowaga 4, Pioneer 1
ECIC IV
  • Alden 9, Lackawanna 0
  • Tonawanda 7, Cleveland Hill 0
  • JFK 10, Eden 9
Niagara Frontier
  • Grand Island 3, North Tonawanda 2
  • Lockport 5, Kenmore West 0
  • Kenmore East 6, Niagara Falls 0
  • Lew-Port 10, Niagara-Wheatfield 4
Niagara-Orleans
  • Medina 11, Barker 2
  • Newfane 6, Akron 4
  • Albion 5, Roy-Hart 0
  • CSAT 7, Wilson 2
Cornell Cup
  • Middle Early College 17, Bennett 0
  • Burgard 1, Riverside 0
  • Emerson 4, East 3
  • Emerson 8, East 5
  • Buffalo Arts 17, I-Prep/Grover 9
  • Hutch-Tech 6, Lafayette 3
  • Hutch-Tech 8, Lafayette 1
  • South Park 7, McKinley 1
  • McKinley 4, South Park 2
  • da Vinci 5, Olmsted 1
  • Riverside 8, Burgard 5
CCAA East 1
  • Allegany-Limestone at Randolph, 3:30 p.m.
CCAA West 2
  • Brocton at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Ellicottville 4, Franklinville 1
CCAA West 1
  • Falconer at Frewsburg, 4:30 p.m.
  • Dunkirk at Maple Grove, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 12, Cattaraugus/Little Valley 2
CCAA East 1
  • Salamanca at Olean, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Cassadaga Valley at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda 10, Portville 7
CCAA West 2
  • Clymer at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Southwestern at Silver Creek, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Pine Valley 15, West Valley 2
CCAA East 1
  • Allegany-Limestone at Randolph, 5:30 p.m.

Tuesday, May 13th, 2014

ECIC I
  • Lancaster 3, Clarence 1
  • Frontier 5, Williamsville North 3
ECIC II
  • Starpoint at West Seneca East, 4:30 p.m.
  • Hamburg at Sweet Home, 5 p.m.
ECIC III
  • Amherst at East Aurora, 5 p.m.
  • Cheektowaga 9, Maryvale 1
ECIC IV
  • Eden 8, Holland 0
  • JFK 16, Lackawanna 6
  • Eden at Holland, 5:45 p.m.
Niagara Frontier
  • Grand Island 3, Niagara-Wheatfield 2
Niagara-Orleans
  • Albion 17, Akron 3
Cornell Cup
  • Buffalo Arts 1, Bennett 0
  • Buffalo Arts 1, Bennett 0
CCAA West 2
  • Chautauqua Lake at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Frewsburg at Falconer, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 8, Franklinville 7
CCAA West 2
  • Panama at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 9, Silver Creek 2
  • Dunkirk at Southwestern, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Ellicottville 6, Walsh 5
  • Roy-Hart at Tonawanda, 4:30 p.m.
  • V-Cuba-Rushford at Allegany-Limestone, 5 p.m.

Wednesday, May 14th, 2014

Cornell Cup I
  • City Honors 9, da Vinci 0
Cornell Cup II
  • Burgard 4, Middle Early College 2
Monsignor Martin
  • St. Francis at Canisius, 4:30 p.m.
  • Nichols 5, Cardinal O'Hara 2
  • St. Joe's 6, Christian Central 0
  • Bishop Timon-St. Jude at St. Mary's/Lanc., 4:30 p.m.
ECIC I
  • Orchard Park at Clarence, 4:30 p.m.
  • Lancaster at Frontier, 5 p.m.
  • West Seneca West 5, Williamsville North 4
ECIC II
  • Iroquois 1, Starpoint 0
  • Williamsville South 10, Sweet Home 6
  • Hamburg at Williamsville East, 4:45 p.m.
ECIC III
  • Pioneer at East Aurora, 4:30 p.m.
  • Lake Shore at Depew, 5 p.m.
  • Amherst at Springville, 5 p.m.
ECIC IV
  • Cleveland Hill at JFK, 4 p.m.
  • Eden 10, Alden 7
  • Holland 6, Tonawanda 0
  • Cleveland Hill at JFK, 5:30 p.m.
Niagara Frontier
  • Grand Island at Kenmore East, 4:45 p.m.
  • Lew-Port at Kenmore West, 4:45 p.m.
  • Lockport 6, Niagara-Wheatfield 2
  • Niagara Falls 16, North Tonawanda 7
Niagara-Orleans
  • Newfane at Albion, 4:45 p.m.
  • Roy-Hart at Barker, 4:45 p.m.
  • Akron 4, CSAT 3
  • Medina at Wilson, 4:45 p.m.
Cornell Cup
  • Emerson 4, Buffalo Arts 3
CCAA West 2
  • Clymer at Brocton, 4:30 p.m.
  • Westfield at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Allegany-Limestone at Salamanca, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Falconer at Silver Creek, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Roy-Hart at Cleveland Hill, 4:30 p.m.
  • Dunkirk at Jamestown, 5:15 p.m.

Thursday, May 15th, 2014

Monsignor Martin
  • Cardinal O'Hara at St. Francis, 4:30 p.m.
ECIC I
  • Williamsville North at Orchard Park, 5 p.m.
  • Jamestown at West Seneca West, 5 p.m.
ECIC II
  • Iroquois at Williamsville South, 4:30 p.m.
ECIC III
  • East Aurora at Amherst, 4:30 p.m.
  • Pioneer at Depew, 5 p.m.
  • East Aurora vs. Amherst at Springville, 6:30 p.m.
ECIC IV
  • Tonawanda at JFK, 4:30 p.m.
  • Holland at Lackawanna, 4:30 p.m.
  • Alden at Tonawanda, 4:30 p.m.
Niagara Frontier
  • Niagara-Wheatfield at Grand Island, 4:45 p.m.
  • Lockport at Kenmore East, 4:45 p.m.
  • Lew-Port at Niagara Falls, 4:45 p.m.
  • Kenmore West at North Tonawanda, 4:45 p.m.
CCAA West 2
  • Sherman at Cassadaga Valley, 4 p.m.
  • Chautauqua Lake at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Southwestern at Falconer, 4:30 p.m.
  • Fredonia at Frewsburg, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Pine Valley 3, Cattaraugus/Little Valley 0
CCAA West 2
  • Sherman at Cassadaga Valley, 6 p.m.
Nonleague
  • Salamanca 4, Randolph 2
  • West Seneca East at Cheektowaga, 5 p.m.
  • Hamburg at Gowanda, 6 p.m.

Friday, May 16th, 2014

Monsignor Martin
  • St. Mary's/Lanc. at Canisius, 4:30 p.m.
  • Bishop Timon-St. Jude at Christian Central, 4:30 p.m.
  • St. Joe's 12, Nichols 0
ECIC II
  • Sweet Home at Hamburg, 4:30 p.m.
  • West Seneca East at Starpoint, 5 p.m.
ECIC III
  • Lake Shore at Maryvale, 5 p.m.
  • Pioneer 8, Depew 0
  • Cheektowaga at Springville, 5 p.m.
  • Cheektowaga at Springville, 7:30 p.m.
Niagara Frontier
  • Kenmore East at Kenmore West, 6:30 p.m.
Niagara-Orleans
  • CSAT at Albion, 4:45 p.m.
  • Newfane at Barker, 4:45 p.m.
CCAA West 2
  • Sherman at Clymer, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Pine Valley at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
  • Portville at Frewsburg, 4:30 p.m.
  • Cattaraugus/Little Valley at Silver Creek, 4:30 p.m.
  • Fredonia at Jamestown, 7 p.m.
  • Southwestern at Gowanda, 7:30 p.m.
  • Iroquois at Clarence, 8:15 p.m.

Saturday, May 17th, 2014

ECIC II
  • Hamburg 5, Sweet Home 4
ECIC III
  • East Aurora 6, Amherst 3
Nonleague
  • Starpoint at Niagara-Wheatfield, 10 a.m.
  • V-Wellsville at Allegany-Limestone, 11 a.m.
  • V-Kendall at Roy-Hart, 11 a.m.
  • Franklinville at Salamanca, 11 a.m.
  • Williamsville North at Williamsville East, 11 a.m.
  • Orchard Park at Dunkirk, 12 p.m.
  • Lake Shore vs. St. Francis at Dunkirk, 12 p.m.

Sunday, May 18th, 2014

Monsignor Martin
  • Canisius 4, St. Francis 1
ECIC III
  • East Aurora 10, Amherst 8
Niagara Frontier
  • Kenmore West 13, Kenmore East 6
Nonleague
  • Orchard Park 15, St. Francis 0

Monday, May 19th, 2014

Monsignor Martin
  • St. Francis 10, Cardinal O'Hara 1
  • Bishop Timon-St. Jude 5, Christian Central 4
  • St. Francis 9, Cardinal O'Hara 2
  • St. Joe's 7, Nichols 3
  • Canisius 12, St. Mary's/Lanc. 1
ECIC I
  • Clarence 4, Orchard Park 1
  • Lancaster 3, Frontier 1
  • West Seneca West 11, Jamestown 10
  • Jamestown at West Seneca West, 5:30 p.m.
ECIC II
  • Starpoint 10, West Seneca East 9
  • Hamburg 7, Sweet Home 3
ECIC III
  • Lake Shore 4, East Aurora 3
  • Maryvale 4, Lake Shore 3
  • Cheektowaga at Depew, 4 p.m.
  • Cheektowaga at Depew, 4 p.m.
  • Pioneer 9, Amherst 4
  • Springville 4, Amherst 1
ECIC IV
  • Cleveland Hill 7, Lackawanna 6
  • Eden 2, Holland 1
  • JFK 3, Tonawanda 2
Niagara Frontier
  • Grand Island 7, Niagara-Wheatfield 4
  • Lockport 10, Kenmore East 6
  • Niagara Falls 4, Lew-Port 2
  • North Tonawanda 10, Kenmore West 7
Niagara-Orleans
  • Barker 5, Newfane 2
  • Medina 13, Wilson 3
Cornell Cup
  • Burgard 17, Bennett 2
  • Riverside 16, Middle Early College 0
  • Olmsted 3, South Park 2
CCAA East 2
  • Ellicottville 7, North Collins 6
CCAA West 1
  • Fredonia 14, Maple Grove 1
CCAA East 2
  • Franklinville at West Valley, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Hamburg at Orchard Park, 4:30 p.m.
  • Cattaraugus/Little Valley at Salamanca, 4:30 p.m.

Tuesday, May 20th, 2014

Monsignor Martin
  • St. Joe's 3, St. Francis 1
ECIC I
  • Orchard Park 7, Williamsville North 2
ECIC II
  • Starpoint 8, West Seneca East 2
  • Hamburg 14, Williamsville East 3
  • Iroquois 13, Sweet Home 0
ECIC III
  • Pioneer 3, East Aurora 2
  • Depew 8, Lake Shore 7
ECIC IV
  • Tonawanda 9, Holland 3
  • Cleveland Hill 6, JFK 3
  • Holland 7, Lackawanna 0
  • Holland 5, Lackawanna 3
Niagara Frontier
  • Grand Island 13, Kenmore East 5
  • Kenmore West 6, Lew-Port 5
  • Lockport 5, Niagara Falls 4
Niagara-Orleans
  • Newfane 8, Roy-Hart 3
Cornell Cup
  • da Vinci 15, McKinley 4
Nonleague
  • Canisius at Williamsville South, 4:15 p.m.
  • North Collins 11, Maple Grove 10
  • Chautauqua Lake at Pine Valley, 4:30 p.m.
  • Maryvale at West Seneca West, 4:45 p.m.
  • West Valley at Clymer, 5 p.m.
  • Walsh at Ellicottville, 5 p.m.

Wednesday, May 21st, 2014

Monsignor Martin
  • Cardinal O'Hara 4, Bishop Timon-St. Jude 1
ECIC IV
  • Tonawanda 4, Holland 2
Nonleague
  • Hamburg at Orchard Park, 4:30 p.m.

Thursday, May 22nd, 2014

Monsignor Martin
  • St. Francis 14, Christian Central 6
Nonleague
  • Canisius 8, Orchard Park 3
  • Grand Island 4, Clarence 1
  • West Seneca West 4, West Seneca East 0

Friday, May 23rd, 2014

Monsignor Martin
  • St. Mary's/Lanc. 10, Bishop Timon-St. Jude 3
Class AA prequarterfinals
  • Frontier 9, Jamestown 0
  • Niagara-Wheatfield 9, Kenmore West 5
  • Williamsville North 9, West Seneca West 0
Class A-1 prequarterfinals
  • North Tonawanda 4, Kenmore East 2
  • Starpoint 6, West Seneca East 4
  • Sweet Home 10, Williamsville East 5
Class A-2 prequarterfinals
  • Maryvale 8, Amherst 5
  • Lake Shore 10, South Park 0
Class B-1 prequarterfinals
  • Medina 6, Dunkirk 0
  • Newfane 13, Alden 0
  • Depew 8, Tonawanda 1
Class B-2 prequarterfinals
  • Cleveland Hill 22, Salamanca 7
  • Falconer 8, CSAT 2
  • JFK 9, Wilson 5
  • Lackawanna vs. Southwestern at Southwestern, 5 p.m.
Class C prequarterfinals
  • Cattaraugus/Little Valley vs. Allegany-Limestone at Allegany-Limestone, 5 p.m.
  • Cassadaga Valley 5, WNY Maritime 0
  • Silver Creek vs. Chautauqua Lake at Chautauqua Lake, 5 p.m.
  • Maple Grove 5, Holland 4
  • Olmsted 14, Franklinville 7
  • Portville 7, Barker 4

Saturday, May 24th, 2014

Monsignor Martin
  • St. Francis 10, Bishop Timon-St. Jude 0
  • Canisius 5, St. Mary's/Lanc. 0

Tuesday, May 27th, 2014

Monsignor Martin
  • Bishop Timon-St. Jude 8, Christian Central 0
Class AA quarterfinals
  • Frontier vs. Lancaster at Lancaster, 5 p.m.
  • Clarence vs. Lockport at Lockport, 5 p.m.
  • Williamsville North 12, Niagara Falls 2
  • Orchard Park 9, Niagara-Wheatfield 3
Class A-1 quarterfinals
  • North Tonawanda vs. Grand Island at Grand Island, 5 p.m.
  • Hamburg 4, Sweet Home 3
  • Williamsville South 6, Hutch-Tech 0
  • Starpoint 4, Iroquois 2
Class A-2 quarterfinals
  • Albion 5, Maryvale 2
  • Cheektowaga 3, East Aurora 0
  • Pioneer 6, Lake Shore 0
  • Springville 6, Lew-Port 2
Class B-1 quarterfinals
  • Medina 8, Burgard 1
  • City Honors 3, Newfane 1
  • Olean 11, Eden 0
  • Fredonia 3, Depew 0
Class B-2 quarterfinals
  • JFK 13, Akron 1
  • Cleveland Hill 6, da Vinci 0
  • Gowanda 9, Falconer 1
  • Southwestern 4, Roy-Hart 0
Class C quarterfinals
  • Cassadaga Valley 16, Olmsted 3
  • Chautauqua Lake 10, Portville 9
  • Frewsburg 4, Allegany-Limestone 0
  • Westfield 5, Maple Grove 1
Class D quarterfinals
  • Brocton 10, Clymer 8
  • Ellicottville 12, West Valley 5
  • North Collins 4, Sherman 1

Wednesday, May 28th, 2014

Monsignor Martin
  • St. Francis 12, Nichols 2

Thursday, May 29th, 2014

Georgetown Cup quarterfinals
  • Canisius 10, Bishop Timon-St. Jude 1
  • St. Joe's 9, Christian Central 0
Class AA semifinals
  • Lancaster 10, Williamsville North 2
  • Orchard Park 14, Lockport 1
Class A-1 semifinals
  • Starpoint 8, Grand Island 3
  • Williamsville South 8, Hamburg 1
Class A-2 semifinals
  • Albion 3, Cheektowaga 2
  • Springville 4, Pioneer 2
Class B-1 semifinals
  • Olean 12, City Honors 4
  • Fredonia 3, Medina 2
Class B-2 semifinals
  • Cleveland Hill 18, JFK 7
  • Gowanda 4, Southwestern 3
Class C semifinals
  • Cassadaga Valley 13, Chautauqua Lake 8
  • Westfield 2, Frewsburg 1
Class D semifinals
  • North Collins 17, Ellicottville 0
  • Brocton 3, Pine Valley 2

Saturday, May 31st, 2014

Class AA championship
  • Lancaster 4, Orchard Park 3
Class A-1 championship
  • Starpoint 5, Williamsville South 2
Class A-2 championship
  • Albion 8, Springville 3
Class B-1 championship
  • Fredonia 3, Olean 2
Class B-2 championship
  • Gowanda 8, Cleveland Hill 1
Class C championship
  • Cassadaga Valley 7, Westfield 3
Class D championship
  • North Collins 7, Brocton 0

Monday, June 2nd, 2014

Cornell Cup II
  • I-Prep/Grover at Emerson
  • I-Prep/Grover at Emerson
Cornell Cup I semifinals
  • Hutch-Tech 12, da Vinci 2
  • City Honors 12, Olmsted 2

Tuesday, June 3rd, 2014

Georgetown Cup semifinals
  • Canisius 1, St. Francis 0
Cornell Cup II semifinals
  • Riverside 2, Emerson 0
  • Burgard 18, Middle Early College 17

Wednesday, June 4th, 2014

Cornell Cup I finals
  • City Honors 6, Hutch-Tech 2
Georgetown Cup semifinals
  • St. Joe's 16, Cardinal O'Hara 1
Class A championship
  • Albion 2, Starpoint 1
Class B championship
  • Fredonia 10, Gowanda 3

Thursday, June 5th, 2014

Cornell Cup II finals
  • Riverside 4, Burgard 3

Saturday, June 7th, 2014

Far West Regionals Class AA
  • V-Victor 8, Lancaster 3
Far West Regionals Class A
  • V-Pittsford-Sutherland 3, Albion 2
Far West Regionals Class B
  • V-Livonia 3, Fredonia 1
Far West Regionals Class C
  • V-Bolivar-Richburg 11, Cassadaga Valley 1
Far West Regionals Class D
  • V-Batavia Notre Dame 9, North Collins 2

Monday, June 9th, 2014

Georgetown Cup finals, Game One
  • Canisius 3, St. Joe's 2

Tuesday, June 10th, 2014

Georgetown Cup finals, Game Two
  • Canisius 2, St. Joe's 1

Sports scoreboard

More scores »

Today's Games

Boys soccer

Class B-1 prequarterfinals

Depew at Alden, 3:30 p.m.

Albion at Burgard, 3:30 p.m.

Lafayette at Maryvale, 3:30 p.m.

Calendar:

Upcoming Events

Picks | Today | Wed | Thu | Fri
Submit an event More events »

Newsletters

Sorry, an unexpected error occurred. Please try again later.

Please select newsletter(s)

Thank you for subscribing!

×

Text Message Alerts

Sorry, an unexpected error occurred. Please try again later.

Please enter a valid 10 digit phone number

Please select text message alert(s)

Thank you for subscribing!

×