Skip to primary navigation Skip to main content

Standings

Based on games reported to The Buffalo News.

Standings

Return to Standings Main Page

BASEBALL


Cornell Cup I: Baseball


School League All RF RA
City Honors7-011-112641
Maritime Charter2-02-0247
Hutch-Tech7-17-49242
Olmsted4-36-59098
Riverside2-42-633101
McKinley2-82-855102
South Park0-70-71984



Cornell Cup II: Baseball


School League All RF RA
da Vinci1-11-1125
Lafayette1-11-1610



Monsignor Martin: Baseball


School League All RF RA
Canisius13-115-413953
St. Joe's9-214-313955
St. Mary's/Lanc.10-314-515082
St. Francis9-516-616575
Bishop Timon-St. Jude4-94-1161101
Nichols2-92-1234114
Christian Central1-91-1029106
Cardinal O'Hara1-111-1318131



ECIC I: Baseball


School League All RF RA
Orchard Park12-021-224474
Lancaster9-210-59556
Williamsville North6-58-68979
Frontier4-87-1089146
Clarence3-73-1569142
Jamestown3-85-1052110
West Seneca West2-96-108594



ECIC II: Baseball


School League All RF RA
Hamburg13-121-5180116
Iroquois9-59-6134114
Williamsville South9-510-8136110
Williamsville East8-511-7141107
West Seneca East5-85-105975
Starpoint4-97-1110089
Sweet Home3-103-1365149
Lake Shore2-102-1468152



ECIC III: Baseball


School League All RF RA
East Aurora10-214-314659
Springville10-211-612371
Maryvale6-511-810393
Pioneer6-510-99794
Amherst5-711-10139106
Cheektowaga2-82-1027125
Lake Shore2-102-1468152
Depew1-114-1544150



ECIC IV: Baseball


School League All RF RA
Tonawanda9-313-415381
Alden8-410-615588
JFK8-412-7165107
Eden7-412-614273
Holland6-511-10137128
Cleveland Hill3-94-1391189
Lackawanna0-120-1337176



Niagara Frontier: Baseball


School League All RF RA
Niagara Falls10-314-511474
Grand Island8-49-59972
Lew-Port8-58-610996
Lockport7-77-810183
Kenmore East6-89-912384
Niagara-Wheatfield6-86-1199122
Kenmore West5-86-1383144
North Tonawanda2-94-1269143



Niagara-Orleans: Baseball


School League All RF RA
Medina11-115-314654
Newfane9-410-511486
Roy-Hart7-47-67867
Williamsville North6-58-68979
Lockport7-77-810183
Akron5-56-610593
CSAT5-56-75651
Albion3-53-65681
Barker5-96-1061109
Wilson0-121-1573179



CCAA East 2: Baseball


School League All RF RA
Franklinville5-05-26062
North Collins6-214-418283
Randolph3-45-54567
Pine Valley2-52-74072
Ellicottville1-64-86698



Cornell Cup: Baseball


School League All RF RA
City Honors7-011-112641
Maritime Charter2-02-0247
WNY Maritime1-04-0455
Hutch-Tech7-17-49242
Emerson5-25-26246
Olmsted4-36-59098
Bennett1-11-11924
Buffalo Arts1-11-21522
da Vinci1-11-1125
Lafayette1-11-1610
Riverside2-42-633101
McKinley2-82-855102
I-Prep/Grover0-10-2324
Middle Early College0-10-1110
MST Seneca0-30-3827
South Park0-70-71984



CCAA West 1: Baseball


School League All RF RA
Olean5-08-11069
Fredonia9-217-619171
Southwestern2-12-45162
Dunkirk3-45-775128
Cassadaga Valley1-31-41962
Falconer1-31-42146
Chautauqua Lake0-80-1235136



Cornell Cup III: Baseball


School League All RF RA
Emerson5-25-26246
Buffalo Arts1-11-21522



CCAA East 1: Baseball


School League All RF RA
Gowanda7-016-312549
Portville2-33-45635
Allegany-Limestone1-25-55545
Silver Creek0-20-53363
Cattaraugus/Little Valley0-30-62061



CCAA West 2: Baseball


School League All RF RA
Frewsburg2-05-25646
Westfield2-09-19725
Sherman1-04-24247
Brocton1-13-22817
Maple Grove0-10-2611
Clymer0-20-3645
Panama0-20-2413



BASEBALL


Wednesday, April 1st, 2015

Niagara-Orleans
  • Williamsville North at Lockport, ccd.
Nonleague
  • V-Pembroke at Akron, 4:30 p.m.
  • Lancaster at Niagara Falls, 4:45 p.m.
  • Starpoint at Grand Island, ccd.
  • Cheektowaga at West Seneca West, ccd.
  • Amherst at Williamsville South, ccd.

Thursday, April 2nd, 2015

Nonleague
  • V-Alexander at Barker, 12 p.m.
  • East Aurora at Akron, 4:30 p.m.
  • Depew at Albion, 4:30 p.m.
  • Medina 4, Williamsville South 3
  • Springville at Tonawanda, ccd.

Saturday, April 4th, 2015

Nonleague
  • Fredonia 7, Harbor Creek 1

Monday, April 6th, 2015

Nonleague
  • V-Batavia 6, Medina 5
  • North Tonawanda at Albion, ccd.
  • Depew at JFK, ccd.
  • Fredonia at Springville, ccd.

Tuesday, April 7th, 2015

Nonleague
  • Franklinville at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
  • Dunkirk at Jamestown, 4:30 p.m.
  • Cassadaga Valley at Maple Grove, 4:30 p.m.
  • Portville at Olean, 4:30 p.m.
  • Pine Valley at Panama, 4:30 p.m.
  • Ellicottville at Sherman, 4:30 p.m.
  • Chautauqua Lake at Westfield, 4:30 p.m.
  • Albion at Niagara Falls, 4:45 p.m.
  • Akron at East Aurora, ccd.
  • Holland at Pioneer, ccd.

Wednesday, April 8th, 2015

Niagara-Orleans
  • Akron at Roy-Hart, 4:45 p.m.
Nonleague
  • Maryvale at Cleveland Hill, 12 p.m.
  • Falconer at Maple Grove, 4:30 p.m.
  • Frewsburg 11, North Collins 8
  • Niagara-Wheatfield at Starpoint, 4:30 p.m.
  • V-Lyndonville at Barker, ccd.
  • JFK at Cheektowaga, ccd.
  • Holland at East Aurora, ccd.
  • Brocton at Silver Creek, ccd.

Thursday, April 9th, 2015

Niagara-Orleans
  • Medina at Newfane, ccd.
Nonleague
  • Niagara Falls 12, Clarence 5
  • Pine Valley at Frewsburg, 4:30 p.m.
  • Eden at North Collins, 4:30 p.m.
  • Cattaraugus/Little Valley at Ellicottville, ccd.
  • Dunkirk at JFK, ccd.
  • Albion at Niagara Falls, ccd.
  • Niagara-Wheatfield at Orchard Park, ccd.
  • Falconer at Silver Creek, ccd.
  • Bishop Timon-St. Jude at West Seneca West, ccd.
  • Cassadaga Valley at Westfield, ccd.
  • Grand Island at Williamsville South, ccd.
Mingo Bay Baseball Classic
  • Kenmore East 12, Princeton (WV) 0

Friday, April 10th, 2015

Niagara-Orleans
  • Akron at Roy-Hart, 4:45 p.m.
  • Albion at Wilson, 4:45 p.m.
Nonleague
  • Amherst at Kenmore West, 10 a.m.
  • Chautauqua Lake at Brocton, 4:30 p.m.
  • Ellicottville at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
  • Frewsburg at Falconer, 4:30 p.m.
  • North Collins 6, Gowanda 4
  • Christian Central at North Tonawanda, 4:30 p.m.
  • Cassadaga Valley at Panama, 4:30 p.m.
  • Lockport at Clarence, ccd.
  • Sweet Home at Grand Island, ccd.
  • Maryvale at Lake Shore, ccd.

Saturday, April 11th, 2015

Niagara-Orleans
  • Roy-Hart 10, Barker 1
CCAA West 2
  • Brocton at Maple Grove, 11 a.m.
Nonleague
  • St. Francis 4, Niagara Falls 1
  • Ellicottville 9, Sherman 0
  • Frewsburg at Dunkirk, 12 p.m.
  • Sherman 21, Ellicottville 17
  • Springville at North Collins, 12 p.m.
  • City Honors at Williamsville South, 2 p.m.
  • Dunkirk at Jamestown, 3:30 p.m.
  • V-Batavia at Akron, ccd.
  • Starpoint at Amherst, ccd.
  • V-Wellsville at Olean, ccd.
  • Cattaraugus/Little Valley at Pine Valley, ccd.

Monday, April 13th, 2015

ECIC II
  • Iroquois 13, Lake Shore 1
Niagara Frontier
  • Lew-Port 23, Kenmore West 6
  • Lockport 7, Kenmore East 6
  • Grand Island at Niagara-Wheatfield, 4:45 p.m.
  • Niagara Falls 13, North Tonawanda 5
Niagara-Orleans
  • Newfane 9, Akron 8
  • Barker 5, Wilson 1
  • Medina 9, Albion 2
  • CSAT 4, Roy-Hart 3
CCAA East 1
  • Gowanda 4, Allegany-Limestone 0
  • Portville 14, Cattaraugus/Little Valley 4
CCAA West 2
  • Brocton at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 13, Ellicottville 1
  • Franklinville 14, Pine Valley 13
CCAA West 2
  • Westfield 6, Frewsburg 6
Nonleague
  • Depew 14, Holland 5
  • City Honors 11, Nichols 5
  • St. Francis 10, Fredonia 5
  • St. Mary's/Lanc. 9, Pioneer 4
  • Maple Grove at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
  • Randolph at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
  • East Aurora 6, Alden 2
  • Orchard Park 19, Hamburg 13
  • Tonawanda at Springville, 4:30 p.m.
  • Williamsville South 6, Clarence 4

Tuesday, April 14th, 2015

ECIC II
  • Hamburg 5, Williamsville South 3
  • Lake Shore 6, Iroquois 5
Niagara-Orleans
  • Albion 13, Wilson 4
CCAA West 2
  • Sherman 6, Panama 1
Nonleague
  • St. Francis at Dunkirk, 4:30 p.m.
  • East Aurora 8, JFK 4
  • North Collins 19, Silver Creek 8
  • Gowanda at Orchard Park, 4:30 p.m.
  • Tonawanda 9, North Tonawanda 8
  • Williamsville East 9, Kenmore West 1
  • City Honors 5, Amherst 4
  • Pioneer 2, Eden 1
  • Maryvale at Cleveland Hill, ccd.

Wednesday, April 15th, 2015

Cornell Cup I
  • Olmsted 15, McKinley 5
Monsignor Martin
  • Canisius 4, Bishop Timon-St. Jude 0
  • St. Francis 19, Cardinal O'Hara 1
  • St. Mary's/Lanc. 12, Nichols 3
ECIC I
  • Lancaster 8, Frontier 2
  • Jamestown 4, West Seneca West 1
ECIC II
  • Williamsville East 9, Sweet Home 1
  • Starpoint 10, West Seneca East 3
ECIC III
  • Amherst 13, Cheektowaga 1
  • East Aurora 17, Depew 3
  • Springville 11, Maryvale 3
ECIC IV
  • Cleveland Hill 10, Lackawanna 6
  • JFK 5, Holland 4
  • Alden 10, Eden 9
Niagara Frontier
  • Grand Island 12, North Tonawanda 3
  • Niagara-Wheatfield 6, Kenmore East 4
  • Kenmore West 10, Lockport 9
  • Lew-Port 7, Niagara Falls 6
Niagara-Orleans
  • Akron 12, Barker 2
  • Newfane 10, Albion 7
  • Medina 9, CSAT 1
  • Roy-Hart 10, Wilson 9
CCAA East 1
  • Cattaraugus/Little Valley at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Westfield at Brocton, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 17, Cassadaga Valley 2
  • Dunkirk at Chautauqua Lake, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Panama at Maple Grove, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Portville 15, Silver Creek 11
CCAA East 2
  • Randolph 3, Ellicottville 2
CCAA West 1
  • Falconer at Southwestern, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Orchard Park 8, Gowanda 1
  • Frewsburg 8, Pine Valley 2
  • St. Joe's 7, Clarence 4
  • Pioneer 15, Lake Shore 7

Thursday, April 16th, 2015

Monsignor Martin
  • Canisius 5, Bishop Timon-St. Jude 2
ECIC I
  • Orchard Park 5, Williamsville North 1
ECIC II
  • Williamsville East 18, Iroquois 11
ECIC III
  • Maryvale 6, Depew 0
ECIC IV
  • Alden 10, Lackawanna 0
  • Eden 14, Cleveland Hill 3
Niagara Frontier
  • Kenmore East 23, Lew-Port 5
  • Grand Island 7, Lockport 4
  • Niagara Falls 9, Niagara-Wheatfield 7
  • Kenmore West at North Tonawanda, 4:45 p.m.
Cornell Cup
  • Buffalo Arts 12, MST Seneca 1
  • Bennett 13, Emerson 10
CCAA West 2
  • Clymer at Sherman, 4:30 p.m.
Nonleague
  • East Aurora 9, Holland 8
  • Randolph at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
  • Westfield at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
  • Silver Creek at Falconer, 4:30 p.m.
  • Fredonia 7, Springville 4
  • Akron at West Seneca West, 4:30 p.m.
  • Portville 16, Franklinville 1

Friday, April 17th, 2015

Cornell Cup I
  • Olmsted at Riverside
Monsignor Martin
  • St. Mary's/Lanc. 6, Nichols 2
ECIC I
  • Clarence at Lancaster, 4:45 p.m.
  • West Seneca West at Frontier, 5 p.m.
  • Orchard Park 16, Jamestown 0
ECIC II
  • Starpoint 9, Sweet Home 2
  • Hamburg at Lake Shore, 4:45 p.m.
  • West Seneca East 5, Williamsville South 4
ECIC III
  • Cheektowaga at East Aurora, 4:30 p.m.
  • Pioneer 4, Amherst 1
ECIC IV
  • Tonawanda at Alden, 4:30 p.m.
  • JFK at Lackawanna, 4:30 p.m.
Niagara Frontier
  • Niagara-Wheatfield 11, Grand Island 3
Niagara-Orleans
  • Medina 11, Barker 3
  • Newfane 19, Wilson 6
Cornell Cup
  • City Honors 12, McKinley 0
CCAA West 2
  • Maple Grove at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Chautauqua Lake at Falconer, 4:30 p.m.
  • Southwestern at Fredonia, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Brocton at Frewsburg, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Cassadaga Valley at Olean, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 17, Pine Valley 7
Nonleague
  • V-McQuaid 5, St. Joe's 1
  • Ellicottville at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
  • Silver Creek at Dunkirk, 4:30 p.m.

Saturday, April 18th, 2015

ECIC II
  • Hamburg 15, Lake Shore 6
Nonleague
  • Sweet Home at Amherst, 10 a.m.
  • Westfield 15, Chautauqua Lake 0
  • V-Cuba-Rushford at Allegany-Limestone, 11 a.m.
  • Frontier 9, North Tonawanda 7
  • Roy-Hart at Cleveland Hill, 12 p.m.
  • Fredonia 14, Southwestern 1
  • Pine Valley at Panama, 12 p.m.
  • Lake Shore at Springville, 12 p.m.
  • Starpoint 10, Niagara-Wheatfield 4

Monday, April 20th, 2015

ECIC I
  • Williamsville North at Clarence, 4:45 p.m.
  • Lancaster at West Seneca West, 4:45 p.m.
  • Frontier at Orchard Park, 5 p.m.
ECIC II
  • Starpoint at Hamburg, 4:30 p.m.
  • Lake Shore at Williamsville East, 4:45 p.m.
  • West Seneca East at Sweet Home, 5 p.m.
  • Iroquois at Williamsville South, 5 p.m.
ECIC III
  • Springville at Pioneer, 4:30 p.m.
  • Cheektowaga at Maryvale, 4:45 p.m.
  • Amherst at East Aurora, 5 p.m.
ECIC IV
  • Alden at Cleveland Hill, ccd.
  • Eden at JFK, ccd.
  • Holland at Tonawanda, ccd.
Niagara Frontier
  • Lew-Port at Grand Island, 4:45 p.m.
  • North Tonawanda at Kenmore East, 4:45 p.m.
  • Niagara-Wheatfield at Kenmore West, 4:45 p.m.
  • Niagara Falls at Lockport, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • Roy-Hart at Albion, 4:45 p.m.
  • Newfane at Barker, 4:45 p.m.
  • Wilson at CSAT, 4:45 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Franklinville at North Collins, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Frewsburg at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia at Chautauqua Lake, ccd.
  • Falconer at Dunkirk, ccd.
CCAA West 2
  • Westfield at Maple Grove, ccd.
CCAA West 1
  • Southwestern at Olean, ccd.
CCAA West 2
  • Clymer at Panama, ccd.
CCAA East 2
  • Pine Valley at Randolph, ccd.
CCAA East 1
  • Allegany-Limestone at Silver Creek, ccd.
Nonleague
  • Cassadaga Valley at Brocton, 4:30 p.m.
  • V-Scio at Ellicottville, 5 p.m.

Tuesday, April 21st, 2015

ECIC I
  • Orchard Park 19, Frontier 2
  • Lancaster 8, Clarence 0
ECIC II
  • Lake Shore at Williamsville East, 4:45 p.m.
  • Iroquois 15, Williamsville South 9
ECIC III
  • Pioneer 4, Springville 2
  • East Aurora 10, Cheektowaga 1
ECIC IV
  • Tonawanda 9, Alden 1
  • JFK at Lackawanna, 4:30 p.m.
Niagara Frontier
  • Kenmore East 3, North Tonawanda 0
  • Kenmore West 7, Niagara-Wheatfield 2
  • Lew-Port 13, Grand Island 9
  • Lockport 8, Niagara Falls 3
Niagara-Orleans
  • Medina 16, Akron 7
  • Roy-Hart at Albion, 4:45 p.m.
  • Barker 10, Newfane 3
  • Wilson at CSAT, ccd.
CCAA East 1
  • Gowanda 6, Cattaraugus/Little Valley 0
CCAA East 2
  • Franklinville 5, North Collins 4
CCAA West 2
  • Sherman at Clymer, 4:30 p.m.
Nonleague
  • WNY Maritime 11, Riverside 3
  • Cassadaga Valley at Brocton, 4:30 p.m.
  • Holland at Pioneer, ccd.

Wednesday, April 22nd, 2015

Monsignor Martin
  • Bishop Timon-St. Jude 14, Cardinal O'Hara 1
  • Nichols 5, Christian Central 1
  • Canisius 1, St. Francis 0
  • St. Mary's/Lanc. at St. Joe's, 4:30 p.m.
ECIC I
  • Orchard Park 3, Lancaster 1
  • Clarence at West Seneca West, 5 p.m.
  • Williamsville North 11, Jamestown 0
ECIC II
  • Williamsville South 14, Williamsville East 8
  • Starpoint at Iroquois, 4:45 p.m.
  • Lake Shore at Sweet Home, 4:45 p.m.
  • Hamburg 8, West Seneca East 3
ECIC III
  • East Aurora 7, Pioneer 1
  • Amherst 4, Maryvale 3
  • Springville at Depew, 5 p.m.
ECIC IV
  • JFK 15, Alden 7
  • Tonawanda 15, Cleveland Hill 5
  • Holland 13, Lackawanna 0
Niagara Frontier
  • Grand Island 7, Kenmore West 1
  • Lew-Port 6, Lockport 5
  • Niagara Falls 7, Kenmore East 1
  • Niagara-Wheatfield 10, North Tonawanda 0
Niagara-Orleans
  • Albion 5, Barker 3
  • Roy-Hart at Medina, 4:45 p.m.
  • Newfane 2, CSAT 1
  • Akron 14, Wilson 3
Cornell Cup
  • Hutch-Tech 12, McKinley 5
CCAA East 1
  • Portville at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Sherman at Brocton, 4:30 p.m.
  • Panama at Westfield, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Southwestern at Cassadaga Valley, ccd.
CCAA East 2
  • Randolph at Franklinville, ccd.
CCAA West 1
  • Dunkirk at Fredonia, ccd.
  • Olean 15, Chautauqua Lake 0
Nonleague
  • North Collins at Cattaraugus/Little Valley, ccd.

Thursday, April 23rd, 2015

Monsignor Martin
  • St. Joe's 5, Bishop Timon-St. Jude 1
ECIC IV
  • Cleveland Hill 7, JFK 5
Niagara Frontier
  • Kenmore East at Kenmore West, ccd.
Niagara-Orleans
  • CSAT at Akron, 4:45 p.m.
CCAA West 2
  • Sherman at Westfield, ccd.
Nonleague
  • Alden at Maryvale, ccd.

Friday, April 24th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Francis 17, Christian Central 2
  • St. Mary's/Lanc. 12, Cardinal O'Hara 0
  • Canisius 11, Nichols 2
ECIC I
  • Clarence 11, Jamestown 2
  • Orchard Park 9, West Seneca West 4
  • Frontier 5, Williamsville North 3
ECIC II
  • Williamsville South 10, Sweet Home 4
  • Starpoint 11, Lake Shore 3
  • Iroquois 10, Hamburg 9
  • Williamsville East 4, West Seneca East 0
ECIC III
  • Springville 18, Cheektowaga 0
  • East Aurora 2, Maryvale 1
  • Pioneer 10, Depew 1
ECIC IV
  • Eden 11, Holland 2
  • Tonawanda 14, Lackawanna 0
Niagara Frontier
  • Grand Island at Niagara Falls, 4:45 p.m.
  • Niagara-Wheatfield 11, Lew-Port 5
  • North Tonawanda 7, Lockport 6
Niagara-Orleans
  • Akron at Albion, 4:45 p.m.
  • CSAT 4, Barker 3
  • Medina 11, Wilson 0
  • Roy-Hart 9, Newfane 8
CCAA West 1
  • Cassadaga Valley 11, Chautauqua Lake 10
CCAA West 2
  • Westfield at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Olean 28, Dunkirk 4
CCAA East 2
  • Franklinville at Ellicottville, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Maple Grove at Frewsburg, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 15, Falconer 4
CCAA West 2
  • Frewsburg at Panama, ccd.
Nonleague
  • Silver Creek at Pine Valley, 4:30 p.m.
  • Randolph 10, Cattaraugus/Little Valley 8
  • North Tonawanda at Lancaster, ccd.

Saturday, April 25th, 2015

Monsignor Martin
  • Canisius 11, Christian Central 1
Niagara Frontier
  • Kenmore East 7, Kenmore West 1
CCAA West 1
  • Fredonia 16, Dunkirk 0
CCAA West 2
  • Brocton at Panama, 10 a.m.
Nonleague
  • Randolph vs. Silver Creek at Diethrick Park, 1 p.m.
  • North Collins 4, Depew 2
  • West Seneca West at Williamsville East, 11 a.m.
  • Sherman at Chautauqua Lake, 12 p.m.
  • Franklinville at Cattaraugus/Little Valley, 3 p.m.
  • Pine Valley vs. Clymer at Diethrick Park, 4 p.m.
  • Maple Grove vs. Southwestern at Diethrick Park, 7 p.m.

Monday, April 27th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Francis 18, Christian Central 4
  • St. Joe's 12, Bishop Timon-St. Jude 0
  • St. Mary's/Lanc. 13, Cardinal O'Hara 0
  • Canisius 7, Nichols 2
ECIC I
  • Lancaster 6, Williamsville North 2
  • Frontier 7, Jamestown 3
  • Orchard Park 9, Clarence 4
ECIC II
  • Williamsville South 5, Lake Shore 3
  • Starpoint 4, Williamsville East 3
  • Iroquois 11, West Seneca East 9
  • Hamburg 4, Sweet Home 2
ECIC III
  • Springville 9, Amherst 6
  • Depew 4, Cheektowaga 3
  • Maryvale 4, Pioneer 3
ECIC IV
  • Holland 6, Alden 3
  • Lackawanna at Eden, 4:30 p.m.
  • JFK 9, Tonawanda 4
Niagara Frontier
  • Grand Island 10, Kenmore East 5
  • Niagara-Wheatfield 5, Lockport 2
  • Niagara Falls 3, Kenmore West 1
  • Lew-Port 17, North Tonawanda 2
Niagara-Orleans
  • Newfane 2, Medina 1
  • Albion at CSAT, 4:45 p.m.
Cornell Cup
  • City Honors 15, Olmsted 3
  • Hutch-Tech 15, Riverside 2
  • McKinley 6, South Park 4
CCAA West 2
  • Brocton 7, Panama 3
  • Clymer at Frewsburg, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Portville at Gowanda, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 7, Randolph 1
CCAA West 1
  • Falconer at Olean, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Maple Grove at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Chautauqua Lake at Southwestern, 4:30 p.m.
  • Dunkirk at Cassadaga Valley, ccd.
CCAA East 1
  • Cattaraugus/Little Valley at Silver Creek, ccd.
Nonleague
  • WNY Maritime 14, Buffalo Arts 0
  • Akron 11, Cleveland Hill 3
  • Ellicottville at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
  • V-Alexander at Barker, 4:45 p.m.
  • V-Cuba-Rushford at Franklinville, 4:45 p.m.

Tuesday, April 28th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Joe's 9, St. Francis 1
ECIC III
  • Springville 11, Depew 0
  • East Aurora 16, Amherst 7
ECIC IV
  • Alden 11, Cleveland Hill 0
  • JFK 21, Lackawanna 4
Cornell Cup
  • Emerson 14, Bennett 6
  • Riverside 11, McKinley 10
CCAA West 1
  • Chautauqua Lake at Falconer, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda 4, Portville 2
CCAA West 1
  • Cassadaga Valley at Olean, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Frewsburg at Panama, 4:30 p.m.
  • Clymer at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Allegany-Limestone at Silver Creek, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Holland 6, Pioneer 5
  • Canisius at Williamsville South, 4:15 p.m.
  • Walsh at Franklinville, 4:30 p.m.
  • West Seneca West 15, Maryvale 9

Wednesday, April 29th, 2015

Monsignor Martin
  • Christian Central 3, Cardinal O'Hara 2
  • Canisius 11, St. Mary's/Lanc. 1
  • Bishop Timon-St. Jude 10, Nichols 3
ECIC I
  • Frontier 10, Clarence 6
  • Lancaster 7, Jamestown 0
  • Williamsville North 10, West Seneca West 1
ECIC II
  • Williamsville South 3, Starpoint 2
  • Sweet Home 7, Iroquois 1
  • West Seneca East 4, Lake Shore 1
  • Hamburg 7, Williamsville East 4
ECIC III
  • Amherst 15, Depew 1
  • Cheektowaga at Pioneer, 5 p.m.
  • Springville 5, East Aurora 2
ECIC IV
  • Alden 19, Lackawanna 5
  • Tonawanda 7, Eden 6
Niagara Frontier
  • Grand Island 8, Niagara-Wheatfield 0
  • Lockport 9, Kenmore East 1
  • Kenmore West 5, Lew-Port 1
  • Niagara Falls 6, North Tonawanda 1
Niagara-Orleans
  • Akron at CSAT, 4:15 p.m.
  • Wilson at Albion, 4:45 p.m.
  • Barker 3, Roy-Hart 1
  • Medina 2, Newfane 1
Cornell Cup
  • City Honors 10, Hutch-Tech 4
CCAA East 1
  • Gowanda 5, Allegany-Limestone 4
Cornell Cup
  • Olmsted 10, McKinley 3
  • Riverside 10, South Park 3
CCAA West 2
  • Clymer at Brocton, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Southwestern 17, Dunkirk 5
  • Cassadaga Valley at Falconer, 4:30 p.m.
  • Olean 2, Fredonia 0
CCAA West 2
  • Westfield at Frewsburg, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 10, Ellicottville 3
  • Franklinville at Pine Valley, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Panama at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Cattaraugus/Little Valley at Portville, 5 p.m.
Nonleague
  • Randolph 10, Silver Creek 6
  • JFK 11, Maryvale 10

Thursday, April 30th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Joe's 6, St. Francis 5
ECIC I
  • Frontier 5, West Seneca West 4
ECIC II
  • Sweet Home 6, Lake Shore 5
  • Iroquois 9, Starpoint 5
ECIC IV
  • Holland 7, Cleveland Hill 0
  • JFK 12, Eden 9
Niagara Frontier
  • Niagara Falls 6, Lew-Port 2
  • Kenmore West 12, Lockport 3
  • Kenmore East 5, Niagara-Wheatfield 1
  • Grand Island at North Tonawanda, 4:45 p.m.
Niagara-Orleans
  • CSAT 12, Akron 2
Cornell Cup
  • Emerson 9, MST Seneca 3
  • Emerson 6, MST Seneca 4
  • da Vinci 10, Middle Early College 1
CCAA West 2
  • Westfield at Maple Grove, 4:30 p.m.
Nonleague
  • V-Scio at Walsh, 4:30 p.m.
  • Tonawanda 14, Wilson 7

Friday, May 1st, 2015

Monsignor Martin
  • Canisius 11, St. Mary's/Lanc. 0
  • Christian Central at Cardinal O'Hara, 4:15 p.m.
  • Bishop Timon-St. Jude at Nichols, 4:30 p.m.
  • St. Francis at St. Joe's, 4:30 p.m.
ECIC I
  • Orchard Park 14, Williamsville North 4
  • Lancaster 14, Frontier 7
  • Jamestown 5, West Seneca West 3
ECIC II
  • West Seneca East 4, Starpoint 1
  • Williamsville East 9, Sweet Home 4
  • Hamburg 14, Williamsville South 2
ECIC III
  • Cheektowaga 5, Amherst 4
  • East Aurora 12, Depew 0
  • Springville 1, Maryvale 0
ECIC IV
  • Holland 3, JFK 2
  • Cleveland Hill 11, Lackawanna 5
Niagara-Orleans
  • Medina at Albion, 4:45 p.m.
  • CSAT 9, Roy-Hart 1
  • Akron at Newfane, 4:45 p.m.
  • Barker 9, Wilson 7
CCAA West 1
  • Dunkirk 8, Chautauqua Lake 7
CCAA East 2
  • Randolph 5, Ellicottville 4
CCAA West 1
  • Southwestern at Falconer, 4:30 p.m.
  • Fredonia 16, Cassadaga Valley 0
CCAA West 2
  • Maple Grove at Panama, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Pine Valley at Silver Creek, 4:30 p.m.
  • Otto-Eldred (Pa.) at Walsh, 4:30 p.m.
  • Eden 11, Pioneer 4

Saturday, May 2nd, 2015

ECIC IV
  • Holland at Tonawanda, 10 a.m.
CCAA West 1
  • Dunkirk at Falconer, 1 p.m.
Nonleague
  • St. Joe's 8, Williamsville South 6
  • Sherman at Chautauqua Lake, 10 a.m.
  • Silver Creek at Falconer, 11 a.m.
  • Fredonia 8, Springville 2
  • Orchard Park 11, Canisius 4
  • Randolph at Cattaraugus/Little Valley, 7 p.m.
  • Gowanda 14, Lake Shore 3

Sunday, May 3rd, 2015

Sean Patrick Scott Tournament
  • Depew 6, Cardinal O'Hara 0

Monday, May 4th, 2015

Cornell Cup I
  • Olmsted 10, Riverside 1
Monsignor Martin
  • St. Francis 9, Bishop Timon-St. Jude 3
  • Canisius 11, Cardinal O'Hara 0
  • St. Mary's/Lanc. 14, Christian Central 3
  • St. Joe's 18, Nichols 2
ECIC I
  • Lancaster 10, Clarence 3
  • West Seneca West 6, Frontier 4
  • Orchard Park 19, Jamestown 1
ECIC II
  • Sweet Home 5, Starpoint 3
  • Hamburg 9, Lake Shore 7
  • Williamsville South 6, West Seneca East 1
  • Williamsville East 9, Iroquois 4
ECIC III
  • Pioneer 5, Amherst 3
  • East Aurora 11, Cheektowaga 3
  • Maryvale 4, Depew 0
ECIC IV
  • JFK 16, Lackawanna 6
  • Alden 16, Tonawanda 5
  • Eden 21, Cleveland Hill 3
Niagara Frontier
  • Grand Island 9, Lockport 8
  • Lew-Port 4, Kenmore East 3
  • North Tonawanda 2, Kenmore West 1
  • Niagara Falls 4, Niagara-Wheatfield 1
Niagara-Orleans
  • Akron 6, Barker 1
  • Medina 2, CSAT 1
  • Newfane 24, Albion 9
  • Roy-Hart 6, Wilson 2
Cornell Cup
  • City Honors 12, McKinley 2
  • Hutch-Tech 8, South Park 0
CCAA West 2
  • Sherman at Westfield, 3:30 p.m.
CCAA West 1
  • Olean at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Allegany-Limestone at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Falconer 8, Chautauqua Lake 4
CCAA East 2
  • Franklinville at Ellicottville, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Clymer at Maple Grove, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • North Collins 16, Pine Valley 2
CCAA East 1
  • Portville at Silver Creek, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 3, Southwestern 0
CCAA West 2
  • Sherman at Westfield, 5:15 p.m.
Nonleague
  • WNY Maritime 12, I-Prep/Grover 0

Tuesday, May 5th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Francis 7, Cardinal O'Hara 3
ECIC IV
  • Tonawanda 11, Holland 3
Cornell Cup
  • Emerson 12, I-Prep/Grover 3
CCAA East 1
  • Silver Creek at Allegany-Limestone, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Frewsburg at Brocton, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia at Chautauqua Lake, ccd.
Nonleague
  • Ellicottville 10, V-Scio 6
  • North Collins 15, Cattaraugus/Little Valley 2
  • Portville at Randolph, 4:30 p.m.
  • Dunkirk at North Tonawanda, 4:45 p.m.
  • Gowanda 12, Springville 1

Wednesday, May 6th, 2015

Monsignor Martin
  • Canisius 10, Cardinal O'Hara 0
  • St. Francis 6, Bishop Timon-St. Jude 1
  • St. Mary's/Lanc. 11, Christian Central 1
  • St. Joe's 13, Nichols 1
ECIC I
  • Williamsville North 12, Clarence 6
  • Orchard Park 14, Frontier 5
  • Lancaster 10, West Seneca West 0
ECIC II
  • Iroquois 20, Williamsville South 8
  • Williamsville East 18, Lake Shore 8
  • Hamburg 3, Starpoint 1
  • West Seneca East 10, Sweet Home 0
ECIC III
  • Maryvale 12, Cheektowaga 4
  • East Aurora 18, Amherst 3
  • Springville 6, Pioneer 5
ECIC IV
  • Alden 17, Cleveland Hill 7
  • JFK 4, Eden 2
  • Tonawanda 7, Holland 2
Niagara Frontier
  • Lew-Port 6, Grand Island 3
  • Lockport 5, Niagara Falls 2
  • Kenmore West 9, Niagara-Wheatfield 6
  • Kenmore East 8, North Tonawanda 7
Niagara-Orleans
  • Roy-Hart 10, Akron 8
  • CSAT at Albion, 4:45 p.m.
  • Medina 28, Barker 5
  • Newfane 6, Wilson 5
Cornell Cup
  • Hutch-Tech 8, Olmsted 2
CCAA West 1
  • Fredonia 12, Chautauqua Lake 0
CCAA West 2
  • Panama at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Dunkirk at Falconer, 4:30 p.m.
CCAA West 2
  • Sherman at Frewsburg, 4:30 p.m.
  • Maple Grove at Westfield, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Fredonia 15, Chautauqua Lake 0
Nonleague
  • Brocton at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.

Thursday, May 7th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Francis 10, St. Mary's/Lanc. 3
ECIC I
  • Williamsville North 11, Jamestown 10
ECIC II
  • Hamburg 4, Starpoint 3
ECIC IV
  • Holland 19, Lackawanna 0
Niagara Frontier
  • Niagara Falls 7, Kenmore East 6
  • Grand Island 13, Kenmore West 1
  • Lockport 7, Lew-Port 6
  • Niagara-Wheatfield 13, North Tonawanda 5
Niagara-Orleans
  • Newfane 3, Barker 2
CCAA East 2
  • Franklinville 8, North Collins 5
CCAA East 1
  • Gowanda 3, Cattaraugus/Little Valley 0
CCAA West 2
  • Frewsburg at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Olean at Southwestern, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Brocton at Silver Creek, 4:30 p.m.
  • East Aurora at Alden, 5 p.m.

Friday, May 8th, 2015

Cornell Cup I
  • Maritime Charter 10, McKinley 3
Monsignor Martin
  • Bishop Timon-St. Jude 5, Christian Central 2
  • St. Francis at St. Mary's/Lanc., 4:15 p.m.
  • Cardinal O'Hara at Nichols, 4:30 p.m.
ECIC I
  • Clarence 8, West Seneca West 6
  • Orchard Park 10, Lancaster 1
  • West Seneca West 12, Clarence 0
ECIC II
  • Lake Shore 10, Sweet Home 9
  • Williamsville South 17, Williamsville East 2
  • Iroquois 9, Starpoint 5
ECIC III
  • Springville 11, Depew 0
  • Amherst 9, Maryvale 4
  • East Aurora 6, Pioneer 3
ECIC IV
  • Alden 6, JFK 5
  • Tonawanda 13, Cleveland Hill 3
Niagara Frontier
  • Kenmore East 15, Kenmore West 3
Niagara-Orleans
  • Medina 3, Akron 2
  • Roy-Hart 10, Albion 4
  • CSAT 12, Wilson 3
Cornell Cup
  • Hutch-Tech 6, South Park 0
CCAA West 1
  • Fredonia 10, Dunkirk 2
CCAA West 2
  • Frewsburg 4, Maple Grove 3
CCAA West 1
  • Olean 21, Chautauqua Lake 0
CCAA West 2
  • Westfield at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Franklinville 10, Randolph 5
CCAA West 1
  • Cassadaga Valley at Southwestern, 4:30 p.m.

Saturday, May 9th, 2015

ECIC II
  • Hamburg 10, West Seneca East 4
ECIC IV
  • Eden 8, Alden 6
CCAA West 2
  • Westfield 2, Brocton 1
Nonleague
  • City Honors 2, Nichols 0
  • Chautauqua Lake at Clymer, 10:30 a.m.
  • St. Mary's/Lanc. 11, Frewsburg 5
  • Frontier 18, Sweet Home 6
  • Lake Shore at Maryvale, 11 a.m.
  • Williamsville East 19, Fredonia 5
  • Orchard Park 2, St. Francis 1
  • Ellicottville at Walsh, 12 p.m.
  • Olmsted 13, Cleveland Hill 12
Aquinas Tournament
  • V-Aquinas 10, Canisius 9
Bolivar Tournament
  • Allegany-Limestone 4, Osweyo Valley (Pa.) 3
I-90 Tournament
  • St. Joe's 9, Lancaster 8
  • V-McQuaid 11, Lancaster 2
  • V-McQuaid 6, Clarence 2
  • St. Joe's 7, Clarence 3

Monday, May 11th, 2015

Cornell Cup I
  • Hutch-Tech 10, McKinley 0
  • City Honors 14, Riverside 3
  • Olmsted 17, South Park 4
Cornell Cup II
  • Lafayette 4, da Vinci 2
Monsignor Martin
  • Bishop Timon-St. Jude 7, Christian Central 6
  • St. Mary's/Lanc. 9, St. Francis 7
  • Nichols 4, Cardinal O'Hara 3
ECIC I
  • Williamsville North 11, Frontier 0
  • Orchard Park 5, West Seneca West 0
ECIC II
  • Starpoint at Lake Shore, 4:30 p.m.
  • Williamsville South 23, Sweet Home 2
  • Williamsville East 10, West Seneca East 5
  • Hamburg 12, Iroquois 6
ECIC III
  • Springville 17, Cheektowaga 1
  • Pioneer 4, Depew 1
  • Maryvale 6, East Aurora 0
ECIC IV
  • JFK 13, Cleveland Hill 0
  • Eden at Holland, 4:30 p.m.
  • Tonawanda 14, Lackawanna 1
Niagara Frontier
  • Lew-Port 14, Niagara-Wheatfield 6
  • Lockport 14, North Tonawanda 3
  • Niagara Falls 4, Grand Island 2
Niagara-Orleans
  • Akron 14, Wilson 5
  • Albion 9, Barker 4
  • Newfane 10, CSAT 5
  • Medina 7, Roy-Hart 1
CCAA West 2
  • Maple Grove at Brocton, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Chautauqua Lake at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
  • Fredonia 7, Falconer 0
CCAA West 2
  • Panama at Frewsburg, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda 9, Silver Creek 0
CCAA West 1
  • Dunkirk at Olean, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Randolph at Pine Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Allegany-Limestone 8, Portville 4
CCAA West 2
  • Westfield 20, Clymer 3
Nonleague
  • Cattaraugus/Little Valley at Walsh, 4:30 p.m.
  • Amherst 5, Kenmore West 2

Tuesday, May 12th, 2015

Monsignor Martin
  • Canisius 14, St. Francis 1
  • St. Mary's/Lanc. 12, Bishop Timon-St. Jude 4
ECIC I
  • Clarence at Jamestown, 5 p.m.
ECIC IV
  • Holland 8, Cleveland Hill 7
Cornell Cup
  • Maritime Charter 14, Emerson 4
  • City Honors 16, South Park 2
CCAA West 2
  • Panama at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Dunkirk 8, Falconer 4
CCAA East 2
  • Franklinville 20, Ellicottville 5
  • Pine Valley at Randolph, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Depew 3, Hutch-Tech 2
  • North Collins at Silver Creek, 4:30 p.m.
  • West Seneca West 4, West Seneca East 3
  • Gowanda 10, Southwestern 1
  • Canisius at Albion, ccd.
  • Otto-Eldred (Pa.) at Walsh, ccd.

Wednesday, May 13th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Joe's 7, Cardinal O'Hara 2
  • Canisius 7, Christian Central 3
  • St. Mary's/Lanc. 11, Bishop Timon-St. Jude 0
  • St. Francis 13, Nichols 2
  • St. Joe's 9, Cardinal O'Hara 0
ECIC I
  • Lancaster 6, Williamsville North 1
  • Orchard Park 7, Clarence 1
  • Jamestown 6, Frontier 3
ECIC II
  • Hamburg 8, Sweet Home 5
  • Williamsville East 5, Starpoint 3
  • Williamsville South 8, Lake Shore 2
  • Iroquois 4, West Seneca East 2
ECIC III
  • Cheektowaga 3, Depew 1
  • Maryvale 5, Pioneer 4
  • Springville 7, Amherst 6
ECIC IV
  • Eden 7, Lackawanna 0
  • Alden 13, Holland 1
  • Tonawanda 3, JFK 0
  • Eden 11, Lackawanna 5
Niagara Frontier
  • Grand Island 6, Kenmore East 5
  • Lockport 10, Niagara-Wheatfield 1
  • North Tonawanda at Lew-Port, 6:30 p.m.
Niagara-Orleans
  • Akron 5, Albion 4
  • Barker 2, CSAT 0
  • Roy-Hart 10, Newfane 0
Cornell Cup
  • City Honors 16, Olmsted 2
  • Hutch-Tech 13, Riverside 3
  • McKinley 21, South Park 6
  • WNY Maritime 8, Lafayette 2
CCAA East 1
  • Silver Creek at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Southwestern 7, Chautauqua Lake 0
CCAA West 2
  • Frewsburg at Clymer, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Dunkirk 11, Cassadaga Valley 5
CCAA West 2
  • Brocton at Panama, 4:30 p.m.
CCAA East 1
  • Gowanda 4, Portville 3
CCAA East 2
  • North Collins 16, Randolph 5
CCAA West 2
  • Maple Grove at Sherman, 4:30 p.m.
CCAA West 1
  • Olean at Falconer, 5:15 p.m.

Thursday, May 14th, 2015

ECIC I
  • Williamsville North 8, West Seneca West 3
ECIC II
  • Williamsville South 3, Starpoint 2
  • Hamburg 8, Williamsville East 2
ECIC III
  • East Aurora 6, Springville 4
Niagara Frontier
  • Niagara Falls 3, Kenmore West 1
Niagara-Orleans
  • Medina 13, Wilson 0
CCAA East 2
  • Ellicottville 2, Pine Valley 0
CCAA West 2
  • Brocton at Sherman, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Cattaraugus/Little Valley at Franklinville, 4:30 p.m.
  • Amherst 11, Kenmore West 3
  • Hutch-Tech at Kenmore East, 4:45 p.m.
  • Cleveland Hill at Maryvale, 5 p.m.

Friday, May 15th, 2015

ECIC I
  • Lancaster 6, Jamestown 2
ECIC II
  • Iroquois 6, Sweet Home 2
  • West Seneca East 6, Lake Shore 1
ECIC III
  • Pioneer 8, Cheektowaga 1
  • Amherst 10, Depew 5
ECIC IV
  • Eden 5, Tonawanda 1
CCAA West 1
  • Falconer at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Pine Valley 7, Ellicottville 6
CCAA West 1
  • Olean 5, Fredonia 0
  • Dunkirk at Southwestern, 4:30 p.m.
Nonleague
  • Silver Creek at Brocton, 4:30 p.m.
  • St. Francis 8, Clarence 0
  • Frontier at Grand Island, 5 p.m.
  • JFK at Maryvale, 5 p.m.
  • Gowanda 7, Hamburg 3
  • St. Francis at Clarence, 8:15 p.m.

Saturday, May 16th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Mary's/Lanc. 7, St. Joe's 5
CCAA West 2
  • Frewsburg at Brocton, 9 a.m.
CCAA East 2
  • Franklinville at Randolph, 9 a.m.
Nonleague
  • Canisius 4, V-McQuaid 3
  • Medina 7, V-Batavia 5
  • Eden 10, Dunkirk 1
  • Walsh at Cattaraugus/Little Valley, 10 a.m.
  • Clymer at Chautauqua Lake, 10 a.m.
  • Falconer at Maple Grove, 10 a.m.
  • Albion at Niagara Falls, 10 a.m.
  • Dunkirk 7, Allegany-Limestone 2
  • Starpoint at Niagara-Wheatfield, 11 a.m.
  • Olean at V-Wellsville , 11 a.m.
  • Allegany-Limestone 9, Jamestown 3
  • Gowanda 1, Depew 0

Sunday, May 17th, 2015

Nonleague
  • Kenmore West vs. IV-Unatego at Troy

Monday, May 18th, 2015

Monsignor Martin
  • St. Francis 3, Nichols 2
  • St. Joe's 11, Canisius 3
ECIC I
  • Clarence 4, Frontier 3
Cornell Cup III
  • Emerson 7, Buffalo Arts 3
CCAA East 2
  • Pine Valley 6, Randolph 1
Nonleague
  • Alden 15, Depew 2
  • Westfield 6, Allegany-Limestone 5
  • Panama at Cassadaga Valley, 4:30 p.m.
  • North Collins 13, Cattaraugus/Little Valley 6
  • East Aurora 11, Akron 2
  • Dunkirk at Frewsburg, 4:30 p.m.
  • Pioneer 13, Holland 9
  • Tonawanda 14, Cheektowaga 4
  • Franklinville at Walsh, 4:30 p.m.
  • Grand Island 6, Amherst 2
  • Niagara-Wheatfield at Lancaster, 4:45 p.m.
  • Williamsville North at Lew-Port, 4:45 p.m.
  • North Tonawanda 11, Bishop Timon-St. Jude 10
  • Gowanda 8, JFK 2
  • Chautauqua Lake at Sherman, ccd.

Tuesday, May 19th, 2015

Monsignor Martin
  • Cardinal O'Hara 5, Bishop Timon-St. Jude 4
  • Canisius 6, St. Joe's 0
CCAA West 2
  • Frewsburg 10, Clymer 1
Nonleague
  • City Honors 11, Hutch-Tech 10
  • Brocton 8, Chautauqua Lake 2
  • Walsh at Ellicottville, 4:30 p.m.
  • Hamburg 10, Frontier 4
  • Jamestown 5, Lake Shore 0
  • Orchard Park 17, Niagara-Wheatfield 9
  • North Collins 6, Holland 4
  • Tonawanda 7, Roy-Hart 4
  • North Tonawanda at Albion, 4:45 p.m.
  • Amherst 11, Olmsted 2
  • Kenmore West 15, Wilson 5
  • Medina 6, Starpoint 3
  • Newfane 16, Cleveland Hill 9
  • West Seneca West 16, Sweet Home 5
  • Silver Creek at Dunkirk, 5 p.m.

Wednesday, May 20th, 2015

Niagara-Orleans
  • Barker at Wilson, 4:30 p.m.
CCAA East 2
  • Randolph 3, Pine Valley 1
Nonleague
  • Sherman 7, Chautauqua Lake 4
  • WNY Maritime at North Collins, 4 p.m.
  • Walsh at Cattaraugus/Little Valley, 4:30 p.m.
  • Christian Central at Depew, 4:30 p.m.
  • St. Mary's/Lanc. 9, Kenmore West 1
  • Holland at Pioneer, 4:30 p.m.
  • Williamsville North 7, Williamsville East 3
  • Brocton at Ellicottville, 4:45 p.m.
  • JFK 6, CSAT 2
  • Hamburg 3, Orchard Park 2
  • Alden at Sweet Home, 5 p.m.
  • Sherman at Chautauqua Lake, 5:30 p.m.
  • Gowanda 10, Dunkirk 3

Thursday, May 21st, 2015

Nonleague
  • Ellicottville 7, Walsh 1
  • Fredonia 5, Hamburg 4
  • Hamburg 6, Fredonia 4

Friday, May 22nd, 2015

Class AA prequarterfinals
  • Frontier 5, Clarence 3
  • Jamestown 11, Kenmore West 3
  • West Seneca West 10, Niagara-Wheatfield 6
Class A-2 prequarterfinals
  • Amherst 13, Cheektowaga 1
  • Dunkirk 25, Riverside 0
  • Starpoint 9, Lake Shore 5
Class B-1 prequarterfinals
  • Alden 17, Depew 1
  • Eden 2, Newfane 1
  • Maryvale 12, Albion 3
Class B-2 prequarterfinals
  • Cleveland Hill 11, Lackawanna 5
  • Wilson 12, Falconer 5
Class C prequarterfinals
  • Allegany-Limestone 7, Randolph 2
  • Barker 8, Cassadaga Valley 1
  • Frewsburg 10, Silver Creek 8
  • Holland 3, Portville 2
  • Olmsted 9, Chautauqua Lake 8
Nonleague
  • Lew-Port at Lancaster, 4:45 p.m.

Saturday, May 23rd, 2015

Georgetown Cup quarterfinals
  • St. Mary's/Lanc. 4, Nichols 1
  • Canisius 9, Christian Central 3
  • St. Francis 9, Bishop Timon-St. Jude 0
  • St. Joe's 12, Cardinal O'Hara 1

Tuesday, May 26th, 2015

Georgetown Cup semifinals
  • St. Francis 3, Canisius 1
  • St. Mary's/Lanc. vs. St. Joe's at Northtown Center, 8:30 p.m.
Class AA quarterfinals
  • Lancaster 3, Jamestown 0
  • Niagara Falls 3, West Seneca West 0
  • Orchard Park 22, Frontier 0
  • Williamsville North 5, Lockport 4
Class A-1 quarterfinals
  • Hamburg 8, Sweet Home 5
  • North Tonawanda 6, Hutch-Tech 4
  • Williamsville East 9, Grand Island 4
  • Kenmore East 9, Williamsville South 6
Class A-2 quarterfinals
  • Starpoint 12, Iroquois 10
  • Amherst 4, Lew-Port 0
  • Olean 19, Dunkirk 1
  • Pioneer 1, West Seneca East 0
Class B-1 quarterfinals
  • Eden 6, City Honors 2
  • Maryvale 6, East Aurora 5
  • Medina 7, Tonawanda 6
  • Springville 9, Alden 2
Class B-2 quarterfinals
  • CSAT 5, Roy-Hart 3
  • Fredonia 9, Cleveland Hill 0
  • JFK 13, Wilson 4
  • Southwestern 14, Akron 14
Class C quarterfinals
  • Holland 14, Franklinville 2
  • Gowanda 8, Barker 0
  • Allegany-Limestone 15, Olmsted 7
  • Frewsburg vs. WNY Maritime at WNY Maritime, 5 p.m.
Class D quarterfinals
  • Brocton 5, Pine Valley 2
  • Sherman 7, Maple Grove 3
  • North Collins 15, Clymer 2
  • Westfield 12, Ellicottville 0

Thursday, May 28th, 2015

Class AA semifinals
  • Niagara Falls 6, Lancaster 5
  • Orchard Park 16, Williamsville North 3
Class A-1 semifinals
  • Hamburg 4, Williamsville East 0
  • Kenmore East 8, North Tonawanda 2
Class A-2 semifinals
  • Olean 14, Pioneer 2
  • Amherst 8, Starpoint 7
Class B-1 semifinals
  • Eden 6, Medina 5
  • Maryvale 9, Springville 5
Class B-2 semifinals
  • Fredonia 5, CSAT 0
  • JFK 16, Southwestern 11
Class C semifinals
  • Gowanda 4, Allegany-Limestone 1
  • Holland 7, Frewsburg 2
Class D semifinals
  • North Collins 8, Brocton 7
  • Westfield 13, Sherman 1

Saturday, May 30th, 2015

Class AA championship
  • Orchard Park 8, Niagara Falls 7
Class A-1 championship
  • Hamburg 3, Kenmore East 2
Class A-2 championship
  • Olean 2, Amherst 0
Class B-1 championship
  • Maryvale 5, Eden 3
Class B-2 championship
  • Fredonia 9, JFK 6
Class C championship
  • Holland 12, Gowanda 11
Class D championship
  • Westfield 5, North Collins 0

Tuesday, June 2nd, 2015

Georgetown Cup finals, Game One
  • St. Francis 7, St. Mary's/Lanc. 0
Class A championship
  • Hamburg 2, Olean 0
Class B championship
  • Maryvale 3, Fredonia 2

Wednesday, June 3rd, 2015

Georgetown Cup finals, Game Two
  • St. Francis 7, St. Mary's/Lanc. 6

Saturday, June 6th, 2015

Far West Regionals Class AA
  • Orchard Park 4, V-McQuaid 3
Far West Regionals Class A
  • Hamburg 7, V-Honeoye Falls-Lima 3
Far West Regionals Class B
  • V-Livonia 11, Maryvale 1
Far West Regionals Class C
  • V-Geneseo 5, Holland 1
Far West Regionals Class D
  • Westfield 10, V-Webster Christian 1

Saturday, June 13th, 2015

NYSPHSAA Class A semifinal
  • II-Queensbury 7, Hamburg 1
NYSPHSAA Class AA semifinal
  • II-Saratoga 6, Orchard Park 5
NYSPHSAA Class D semifinals
  • Westfield 3, III-Oriskany 0
NYSPHSAA Class D championship
  • XI-Smithtown Christian 8, Westfield 5

Sports scoreboard

More scores »

Today's Games

Boys basketball

ECIC I

Williamsville North77, Frontier31

Frontier

31-

31

Wmsv. North

77-

77

FRONTIER (0-9, 0-7): 
WMSV. NORTH (7-5, 5-0): 

Nonleague

Walsh50, North Tonawanda46

Walsh

50-

50

N. Tonawanda

46-

46

WALSH (8-0): 
N. TONAWANDA (5-5): 

Lexington at St. Mary's School for the Deaf, 12:30 p.m.

Calendar

Upcoming Events

Picks | Today | Sun | Mon | Tue
Submit an event More events »

Newsletters

Sorry, an unexpected error occurred. Please try again later.

Please select newsletter(s)

Thank you for subscribing!

×

Text Message Alerts

Sorry, an unexpected error occurred. Please try again later.

Please enter a valid 10 digit phone number

Please select text message alert(s)

Thank you for subscribing!

×