ADVERTISEMENT

Boys All-Western New York team

FIRST TEAM

Pos. Player School Ht. Yr.

F Adam Weir Canisius 6-4 12

F Marcus Morris McKinley 6-3 12

F Jermaine Crumpton Niagara Falls 6-5 12

F Wil Bathurst Olean 6-3 11

G Sterling Taplin Williamsville North 6-1 11

SECOND TEAM

G Aaron White Canisius 5-9 12

G Tommy Campion Jamestown 5-10 12

G Keir Anderson Middle Early College 6-2 12

C Sam Eckstrom Olean 6-7 11

F Zed Williams Silver Creek 6-2 12

THIRD TEAM

G Johnathan Belton Amherst 6-1 12

F Matt MacDonald Canisius 6-4 12

G Darnell Carson CSAT 5-7 12

F Lovell Smith McKinley 6-2 12

G Paul Rath St. Mary’s 6-2 12

FOURTH TEAM

F Donte Williams Bishop Timon-St. Jude 6-3 11

G Reyjzon Jordan McKinley 5-10 12

G J.J. Wilkins Niagara Falls 5-10 12

G Zach Blask Portville 6-0 12

F Tyrell Mitchell South Park 6-3 12

Honorable mention

(Underclassmen indicated by grade after name)

Alex Turecki (Amherst), Jake Haight-11 (Barker), Damone Harris (Bishop Timon-St. Jude), Ryan Funk-11 (Clarence), Jordan Parker (Cleveland Hill), Dan Lictus (Clymer), Derrick Sekuterski-11 (Depew), Percy Bryant-11 (East), Johnathon Lewis-11 (East), Tyree Tyson-11 (East), Brendan Cox-11 (East Aurora), Dylan Meyer-11 (Fredonia), Nate Wilkinson (Iroquois), Branden Kellam-10 (Jamestown), Zach Panebianco-10 (Jamestown), Quinton Campbell (Kenmore West), Ahmad Abdo (Lackawanna), Lester Diaz-11 (Lafayette), Aaron Germain (Maple Grove), Will Soffel (Maple Grove), DaeQuan Warren (McKinley), Kevin Briggs-11 (Middle Early College), Bri’an Brown-11 (Middle Early College), Ramir Burton (Niagara Falls), Cam Lewis-10 (Nichols), Chris Miner-10 (Nichols), Nick Schmidt-11 (Olean), Julius Allen (Oracle), Gerald Bibbs (Oracle), Jamarr Cunningham (Oracle), Bryce Morrison-10 (Randolph), Andrew Graham-11 (Sherman), Bill Brooks-10 (Silver Creek), Kaine Kettle (Silver Creek), Steve Marcey (Silver Creek), Jordan Glover (St. Joe’s), Louis Oliveri (St. Joe’s), Jaylen Morris (St. Joe’s), Clayton Hess (Tonawanda), Chaq Nettles (Williamsville South).